Abdullah Avcı: Roma ile karşılaşacak olmaktan memnunum

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Trabzonspor, UEFA Konferans Ligi 3. ön eleme tipi rövanş maçında Norveç grubu Molde’yi penaltı atışları kararında mağlup etti ve UEFA Konferans Ligi’nde bir üst çeşide yükseldi. Maç daha sonrası Trabzonspor teknik yöneticisi Abdullah Avcı, değerlendirmelerde bulundu.

“Serkan’ın performansından memnunum”

Trabzonspor’da defansın sağ bek konumunda bakılırsav alan ve büyük tenkit alan Serkan Asan’a değinen Avcı “Eleştiriler alacağız ancak Serkan’ın performansından mutluyum. Sol beklerle yapılan atılımlar var. Artık futbolun ortasında bir ekip bilgiler kullanılıyor. İsmail yeni katıldı ortamıza. Yavaş yavaş oynaması gerekiyor bilgilere göre. Biz de tercihimizi bu tarafta kullandık. Oyun için de bugün de bir atak yaptık. Dışarıda bakıldığı üzere değil. Datalar kullanıyoruz, çalışmalar yapıyoruz, testler yapıyoruz ve daha sonrasında teste nazaran karar veriyoruz. Kadro 4 defa öne geçmiş ve Serkan’ın üzerinden konuşacaksak… Bugün kaptanımız altyapıdan, Parmak altyapıdan. Bence bu tarafta bakılsın. Uygun yoldayız. Bence olumsuz taraftan bakmamamız lazım. Yanlışsız oyunlar oynuyoruz ve gelişiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Trabzonspor keyif veren bir kadro olma yolunda ilerliyor”

Müsabaka boyunca Trabzonspor’un oyunundan mutlu olduğunu tabir eden Avcı, şu tabirleri kullandı:

“Trabzonspor dominant bir oyun oynuyor, rakip alanda oynayacak… Trabzonspor keyif veren bir grup olma yolunda ilerliyor.”

Norveç temsilcisi Molde’nin sistem ve tertibi olan düzgün bir grup olduğunu lisana getiren Avcı, konuşmasını şu biçimde sürdürdü:

“Ben Trabzon kentinin neler hissettiğini biliyorum”

“İlk maçta da öne geçmiştik, penaltı kaçırmıştık. Bugün prestijiyle baktığımızda uzun bir seyahat, 2. resmi maç, sentetik saha… Bence bugün de oyunun büyük bir kısmını biz daha uygun oynadık. Biz düzgün oyuncular aldık, düzgün bir aileyiz, âlâ bir ekip kuruyoruz ve gerçek adımlar atıyoruz. Cins atlamak Trabzon kenti, taraftar için bizim için değerliydi. Ülke puanı için değerliydi. Djaniny yorgunluktan çıktı, Marek, kasık probleminden dolayı çıktı. Ben Trabzon kentinin neler hissettiğini biliyorum. Bu oyunculara takviye olsunlar. Lütfen bu gruba olumsuz yaklaşmasınlar. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu akşam buradayız. ondan sonrasında dinlenerek Malatyaspor maçına hazırlanacağız.”

“Trabzonspor, İtalyan kadrolarıyla hoş maçlar oynamış ve kazanmıştır”

Son olarak, Trabzonspor’un kuvvetli bir maziye sahip olduğunu ve cins daha sonrası Roma ile karşılaşacak olunmasından dolayı keyifli olduğunu söz eden Avcı “Trabzonspor büyük kulüp, bunu hissettiriyorlar. Ben dayanak istiyorum. Yeterli şeyler yapacağız. Bu düzeylerde oynamak ülke ismine, puan ismine hoş. Trabzonspor, İtalyan gruplarıyla hoş maçlar oynamış ve kazanmıştır. ” dedi.