Ahmet Ağaoğlu’ndan hakem eleştirisi!

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, 0-0 biten Medipol Başakşehir maçının akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.,

Ağaoğlu’nun açıklamaları şöyle;

“Koca bir birinci yarıyı bitirdik”

“Koca bir birinci yarıyı bitirdik. Hedeflediğimiz yerde değil fakat hedeflediğimize yakın bir yerde bitirdik. Şanssız sakatlıklar…. Gervinho ve Edgar’ın çaprazları, Nwakaeme’nin 6 maç kaybetmesi, Perez’in, Bakasetas’ın Abdülkadir’in sakatlığı… Bunlar üst üste koyunca büyük sorunlar fakat geniş takım planlamasının ve hocanın planladığı biçimde oyun sistemi ve kadroyu başarılı bir biçimde alana yansıtması değerli. 46 puan âlâ bir puan.”

“Yolumuz uzun, yükümüz ağır”

“Genel kıymetlendirme yapacak olursak hayli hoş bir maç oldu. Bir orta Bundesliga maçı tadında bir maç seyreder üzere hissettim kendimi. Direkten dönen iki topumuz var, inşallah bu alışkanlık haline gelmez. Karşı karşıya kaçan durumlar var. Lakin oyun geneline baktığımızda karakteristik oyun özelliğini alana yansıtan bir Trabzonspor vardı. Skordan bağımsız konuşursak oyunda kazandık. Birinci yarıyla ilgili konuşursak hocamızı, oyuncularımızı ve teknik takımımızı tebrik etmekten öbür bir şey bulamıyorum. Buraya çizgiyi çekiyoruz, Malatya maçıyla birlikte lig Trabzonspor için bir daha başlıyor. Bu puan kayıplarının muhtemel olduğunu epey evvelinde söz etmiştim. Bunlar yaşanabiliyor. Eksiklerimizi de tamamlayarak ligin ikinci yarısında mevcut çizgimizi devam ettirerek yolun bizi nereye götüreceğini bakılırsaceğiz. Yolumuz uzun, yükümüz ağır.”

“Aynı senaryoyu raftan indirip önümüze koymaya çalışıyorlarsa şunu söylüyorum; sakın ha!”

“Kulüpler Birliği’nde 16 kulüp lideri olarak biz ligin birinci yarısının sonuna kadar prensipte konuşmama sonucu almıştık. Ligin birinci yarısının son düdüğü çaldığına göre… Ortalıkta dolaşan söylentilerden yaratılan algı üzerinden birkaç şey söylemek istiyorum. 2019-20’nin senaryosunu raftan indirip tozunu alarak bizim önümüze koymaya çalışıyorlarsa şunu söylüyorum, sakın ha! Sakın ha, sakın bu biçimde bir şeye teşebbüs etmeyin. Hakemlere her türlü yardımcı olmaya çalışıyoruz. İşin o topuna hiç girmemeye uğraş ediyoruz. Eğitim manasında Kulüpler Birliği, TFF’ye ve MHK’ye tam dayanak veriyor. Şayet eğitim manasında farklı şeylere gereksinim var ise bunu aslına bakarsanız olmayan, hatta Anadolu kulüplerinin hiç olmayan bütçesinden biz karşılıyoruz. Bırakın dört büyük kulübü, Anadolu kulüplerinin bu biçimde bir fedakarlığa girdiği yerde, Anadolu kulüplerinin epeyce canı yandığı yerde ligin ikinci yarısı hayli çetin geçecek. her insanın dikkatli olmasını istiyorum. 2019-20’nin malum senaryolarını raftan indirip yeniden önümüze koymaya çalışırlarsa… Bir sefer daha söylüyorum; sakın ha! bu biçimde bir şeye teşebbüs edilmesin.”