Ali Koç’tan Vitor Pereira ve istifa açıklaması!

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Fenerbahçe’de Lider Ali Koç bugün gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“İLERLEYEN GÜNLERDE BULUŞACAĞIZ”

Çok uzun tutmayacağız. İlerleyen günlerde birazcık daha kapsamlı buluşmaya gereksinimimiz olabilir. Öbür basın mensuplarına da açabiliriz. Son günlerde yaşananları kıymetlendirmekte yarar var.

“TRANSFERLER GEÇE KALDI”

Öncelikle hoş bir yaz kampı geçirdik. Birkaç yıldır olduğu üzere kimi transferlerimiz elimizde olmayan sebeplerden son dakikaya kaldı. Genelinde uygun bir kamp periyodu geçirdik. daha sonrasında döneme âlâ bir başlangıç yaptık.

“EN YETERLİ TAKIM BİZDE”

Samandıra için en güzel iklimi, kuralları tesis etmeye çalıştık. Homojen bir yapı, her insanın her şeydilk evvel grubu öne koyduğu, aile ortamı olan, bir arada savaşan, birimiz hepimiz hepimiz birimiz için ruhunu yansıtacak, topluluğun kıymetini karşılayabilecek, özel ve profesyonel hayatını bu saikler doğrultusunda yaşayacak bir grup kurmaya çalıştık. Kadro kurmaya çalışırken FFP üzere elimizde olmayan sebeplere, hareket alanımızı daraltan niçinlere karşın en güzel kadroyu kurduk. Kağıt üzerinde Fenerbahçe takımı bize nazaran en düzgünü.

“HERKES, BİZİ ÖVÜYORDU”

Toksik ögelerden Samandıra’yı temizlemek için ataklarımız oldu. Güzel havayla başladık. Âlâ hava, berbat günlerde test edilir. Kazanmayı hazmetmek kolaydır. Kıymetli olan kaybetmeyi hazmetmektir. Ne kadar çabuk tepki vereceğin kıymetlidir. 7. haftaya önder girdik. Ekip da övülüyor, hoca da övülüyor, her şey hoş giderken daha sonrasındaki 4 haftada yaşadıklarımız, futbolun olağan akışına karşıt biçimde performanslar, aslına bakarsanız kırılgan olan topluluğumuzda bu sene de mi boşa geçecek tasalarını yarattı. Bir nebze de insanları ümitsizliğe ittiler.

“ANLAMSIZ PANİK! ÜMİDİNİZİ KAYBETMEYİN”

Samandıra’da daha fazla mesai vereceğiz idare olarak. Çok büyük değişikliklere gitmemiz gereken ortam yok. 4 hafta evvelce nasıl öteki ortamda olup, daha sonraki 4 haftada berbata gittiysek, bundan daha sonraki 4 haftada daha düzgüne gidebiliriz. Ondan evvelki dönem 22. haftada nasıl favoriysek, daha sonraki hakem yanılgılarıyla 7 haftada doğrandı. O da hayatın olağan akışına karşıttı. Evet saha içi yanılgılar oldu lakin doğrandık diyemem. Anlamsız paniğe girdik. 2 dönem evvelki duruma göre dönemin epey başındayız. Biz ümidimizi kaybetmedik, topluluğun da ümidini kaybetmemesi gerekir. Biz bu enerjiyi berbata gdolayırsek bindiğimiz kısmı keseriz. Fenerbahçe’nin şampiyonlukları müşkül durumlarda büyük çabalar, emekler verilerek alınmıştır. Tespit ettiğimiz, giderdiğimiz meselelere ek olarak daha da güçlendirmek. Ekibin alanda baş kaldırmasıyla olağan günlere geri dönebiliriz. Bundan zerre kadar kuşkumuz yok.

VİTOR PEREİRA ANONS EDİLDİĞİ GÜNDEN BERİ GAYE TAHTASINDA

Burası Fenerbahçe. Burada yönetici, futbolcu ve teknik yöneticiysen öbür kulüplere göre müsamaha daha azdır. Son 15-20 yılda geldiğimiz nokta maalesef bu. Vitor Pereira, anons edildiği günden beri maksat tahtasında. Pereira’nın, para için gelmediğini net bir biçimde tabir edelim. Buraya yarım kalan kıssayı bitirmeye geldi. Gençlere ehemmiyet vermesi, kimyanın uyuşması sebebiyle getirdik ve gerçek yaptığımızı düşünüyorum.

“G.SARAY MAÇINDA DA DEĞİŞMEZ”

Tazminatını veremiyorlar falan diyorlar. Aslında yıpratılmak istenen benim. Hoca borsası falan. Benim fıtratımda yok. Hoca ararsam haberin olur dedim. Arttan iş çevirecek biri değilim. Hocaya dayanak vereceğiz, teklif vereceğiz. Öbür taraftan hoca arayacağız. Bu bizim işimiz, stilimiz değil. Natürel B Planı olmalıdır. Lakin, bizim şu an B planımız yok. Galatasaray maçından daha sonra da değişmeyecek bu niyetim. Biz Galatasaray’ı orada yeneceğiz. Mümkün makus sonuçta radikal değişiklik yapmayacağız.,

“TAZMİNATI YOK”

Baktılar hoca gitmiyor. daha sonra Galatasaray maçı kararına bakılırsa gidecek dediler. O da olmayınca, artık de tazminat konusu geldi. Bu dezenfarmasyon büsbütün. Hocanın tazminatı yok. Tazminat pazarlığı yapacak maddi durum da yok. Hocanın da ne kadar samimi olduğunu, muvaffakiyet için fedakarlıkları da biliyorum. 5 sene çalışmasa gerisine dönüp bakmaz. 10 yıllık birikim sağlamış.

“10 PUAN FAZLA LAKİN…”

Bir kriz idaresi var. Ne yaptık biz? Biz buraya gelip her istişare yaptığımızda manzara vermiyoruz. Dostlar alışverişte görsün durumumuz yok. Siz her seferinde haber yapalım mı diyorsunuz, ben yapmayın diyorum her seferinde. Biz hocadan rapor alıp niyetlerini soruyoruz. 10 puan devasa yükseklikte bir fark üzere gelebilir lakin yalnızca 1 ekip ortayı açtı. Çok yüksek üzere gelebilir. Ezeli rakiplerimiz, ebedi dostlarımız da birebir durumda.

“ARKASINDAN İŞ ÇEVİRMEYİZ”

Bu oyun sistemi en zoru. Herkes birebir frekansta olmalı. Herkes çalışmalı. Bir dişli bozulunca tüm çarklar bozulabiliyor. En güç formasyonlardan birini yapacak birkaç eksiğimiz var. Dönem başında biliyorduk. Hoca bu riski aldı. 3’lü formasyon Türkiye’de pek tutmuyor. Git kafanı dinle dedik. Git 24 saat şalteri kapat, daha sonra tahlili buluruz dedi. Hocamız kendi oyun sistemiyle ilgili, bu takıma daha hayli uyabilecek sistemin ne olduğuna dair tahlili düşündü.

Fenerbahçe hocasının gerisinden iş çevirip diğerleriyle görüşmüyor. Bunlar hurafe. Hoca değişikliği daha evvel yaptık, randıman alamadık. Biz hocamızdan mutluyuz. Sorunları çözülebileceğine dair kuşkumuz yok. Kaç ülkede çalışmış, şampiyon olmuş bir hoca. Biz bu hocayla devam edeceğiz.

İSTİFA REAKSİYONLARINA KARŞILIK

‘Yönetim istifa’ tezahüratları hakkında…

her insanın görüşüne saygılıyım. Ben birebir kanaatte değilim. Ne olduğunu etraflıca konuşalım. Bizim, yalnızca bu dönem değil, geldiğimizden beri hangi koşullarda bu kutsal nazaranvi yerine getirmeye çalıştığımızı tarih yazacaktır. Bilinmeyenler var, bilinip konuşulmayanlar var. Vakti gelince bunları tabir edeceğiz. Bilin ki rakipler şampiyonluk için 1 efor sarf ediyorsa, biz 5 efor sarf ediyor. Niçin Fenerbahçe’de olan şeyler öteki topluluklarda olmuyor? Bunu taraftarlarımıza soruyorum. Bunun epey uygun irdelenmesi lazım. niye rakiplerin eski yöneticileri, Fenerbahçe’nin eski yöneticileri üzere davranmıyor.