Art Sokaklar’dan olay yaratan fragman! İstek Baba Mesut’a el kaldırıyor

ahmetbeyler

Active member
25 Eyl 2020
29,705
0
36
Art Sokaklar’dan olay yaratan fragman! İstek Baba Mesut’a el kaldırıyor
Türk televizyonlarının en uzun soluklu dizilerinden biri olan Kanal D’nin Erler Sinema imzalı polisiye dizisi Art Sokaklar, aksiyon dolu sahneleriyle nefes kesmeye devam ediyor.

Yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun, direktörlüğünü Orhan Oğuz ile Kerem Saka’nın üstlendiği Art Sokaklar, geçen senelera ve yaşanan ayrılıklara karşın cuma günlerinin doruğunda yer alıyor.

Birinci kısmı 31 Temmuz 2006’da yayınlanan ve o gün bugündür yoluna kesintisiz devam eden Art Sokaklar’ın takımından kimler gelip geçmedi ki…

Bazıları Art Sokaklar yardımıyla ünlü oldu, bazıları de ününe ün katarak yoluna devam etti. Lakin kimi isimler var ki takımdan kıpırdamadı bile. Bu isimlerden biri de Mesut karakterine hayat veren Şevket Çoruh.

İSTEK BABA İLE MESUT ORTASINDA BÜYÜK TANSİYON

Başrollerinde Zafer Ergin, Şevket Çoruh, İlker İnanoğlu, Özgür Ozan, Ozan Çobanoğlu üzere isimlerin yer aldığı dizinin son kısmı, 17 Aralık Cuma akşamı ekranlara gelmişti. Son kısımda İstek Baba, grubu büsbütün dağıtma sonucu vermişti.

İstek Baba’nın emekliye ayrılıp takımı dağıtması, veda edeceğine dair argümanları güçlendirdi fakat asıl gerçek ondan sonrasında ortaya çıktı.

Art Sokaklar’ın son kısmında, İstek Baba ile Mesut birbirine girmiş ve kalp kırmışlardı. Bunun üzerine Çoban başta olmak üzere Mesut’la konuşmaya giden grup, Mesut’un da her şeyden vazgeçtiğini görmüştü.

Buna karşın Mesut, grubun kelamını dinleyip İstek Baba’nın yanına giderek özür dilemiş lakin İstek Baba’nın Mesut’a yansısı epeyce ağır olmuştu. Bir de üstüne Mesut’un uyuşturucan içeri alınması ağızları açık bırakmıştı.

Mesut, ”Rıza Baba beni silmiş, benim yapacak bir şeyim yok. Resmen adam beni kovdu. Gidip yalvaramam, gençliğimi verdim ben bu gruba fakat bir grubu yokmuş demek ki.” dedi.

Bu sahnenin akabinde Mesut komisere hayat veren Şevket Çoruh’un diziden ayrılacağı argüman edildi.

ÇARPICI FRAGMAN GELDİ

Art Sokaklar’ın 24 Aralık Cuma akşamı ekranlara gelecek olan 609. kısmından çarpıcı bir fragman yayınlandı.

Son vakit içinderda Zafer Ergin’in ayrılık argümanlarıyla gündeme gelen dizinin yeni kısım fragmanı herkesi şaşırttı. Fragmanda, İstek Baba’nın, kumpas kararı gözaltına alınan Mesut’a el kaldırdığı görüldü.

Bunun üzerine Şevket Çoruh’un diziden ayrılacağı tarafında çıkan tezler, daha da güçlendi. İşte Arka Sokaklar 609. kısım 2. fragmanı…