Aşı olmayan 2 hekim coronadan hayatını yitirdi! Sıhhat Bakanı Koca’dan açıklama

Leyla

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,564
0
1
Ankara’da bayan doğum uzmanı olarak bakılırsav yapan Op. Dr. İlhami Atılgan ve Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzun yıllardır uzman doktor olarak çalışan patolog Murat Tad Covid-19 niçiniyle hayatı yitirdi.

BAKAN KOCA: AŞI OLMADIKLARINI ÖĞRENDİK

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “İki arkadaşımız Covid-19’a yenildi. Operatör Dr. İlhami Atılgan 55, Patolog Dr. Murat Tad 49 yaşındaydı. Kayıtlarımızdan maalesef, iki kıymetli tabibin aşı olmadığını öğrendik. Meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Benzeri acılar artık yaşanmasın” açıklamasında bulundu.

HASTANEDE MERASİM DÜZENLENDİ

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kısmı Tıbbi Patoloji Anabilim Kolu Öğretim Üyesi Dr. Murat Tad’ın bir süre evvel yakalandığı corona virüsü sebebiyle Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

bir müddetdir hastanede tedavi goren 49 yaşındaki Tad, yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Corona virüsü niçiniyle 49 yaşında hayatını kaybeden Uz. Dr. Murat Tad (Patoloji) Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen merasimle son seyahatine uğurlandı.

Merasime Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir Belediye Lideri Selahattin Ekicioğlu, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Vilayet Müftüsü Mehmet Yaman, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Güneş ve merhumun yakınları katıldı. Merasim daha sonrası merhumun yakınlarına baş sıhhati dileğinde bulunuldu.

“AŞIYI İHMAL ETMEYELİM”

Kırşehir Sıhhat Çalışanları Derneği’nden yapılan açıklamada, şu tabirler kullanıldı:

* Bugün Murat hocayla bir arada Covid-19 tedavisi goren Ankara’da Bayan Hastalıkları ve Doğum Uzmanı İlhami Atılgan da ömrünü kaybetti. İki tabibimizin da ortak özelliği ise maalesef Covid-19 aşısı olmamaları.

* halbuki ki aşı uygulaması başladıktan daha sonra tabip ve sıhhat çalışanları vefatları önemli oranda azalmıştı. Lütfen ihmal etmeyelim. Pozisyonu ne olursa olsun vatandaşlarımız bu hayati hususta lütfen bilim haricindeki sözlerle hareket etmesinler.

* Etraflarındaki aldatıcı, yanlış yönlendirici insanlara değil Sıhhat Bakanı ve sıhhat yetkililerinin bilimsel datalarla yaptıkları açıklamalara prestij edip ona bakılırsa hareket etsinler.

* Pozisyonumuz ne olursa olsun bilime dayanmayan, Covid-19 aşılarına aykırı tarafta yapılan açıklamaların kararsız şahısları etkileyebileceklerini ve bunların madden ve manen üzücü sonuçlar doğurabileceğini unutmayalım.

* Aşı olanlar da tabi ki koronavirüse yakalanıyor fakat olmayanlara oranla fazlaca azınlıkta ve birden fazla yavaşça atlatıyor.

* Öteki aşılar üzere sıhhati kollayıcı Covid-19 aşısı sizi ve yakınlarınızı ölümcül risklerden büyük ölçüde korur.