Barbara Venturato: “Nefes almak ve yazmak, kaygıyı bu şekilde yönetebilirsiniz”

Leyla

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,798
0
1
“Özgür, güçlü ve bilinçli kadınlar olduğumuzu unutmamalıyız. Spordan sabrı öğrenmeli ve benim gibi kaygıları dizginlemeliyiz.” 1995 doğumlu oyuncu Barbara Venturato'nun Rai1'de 12 ve 13 Şubat tarihlerinde “Mameli, İtalya'yı hayal eden çocuk” adlı mini dizide ve kısa süre sonra diğer iki dizi olan “Doc – in your hand” ve “Concordia”da yer aldığı sözleri “.

Dizide, Vicenza'dan 28 yaşındaki genç, ataerkil bir bağlamda sıkışıp kalan ve o dünyayla anlaşmazlığa düşmeyi seçen bir marki olan Geronima'yı canlandırıyor. “Risorgimento'dayız ve anne Geronima'ya şu cümleyi söylüyor: Kaderimiz zaten yazılmışsa ne yapabiliriz? Neden – kendime soruyorum – gelecek fikrini her şeyin zaten yazılmış olduğu gerçeğiyle ilişkilendiriyorum “Bu, biz kadınların miras aldığı bir soru. Elbette toplum değişti. Ancak özgür ve eşit hissetmek için hâlâ yapılacak çok şey var.”

Aktris Aurora Ruffino: “Sette stresi yönetmeyi bu şekilde öğrendim”

kaydeden Orietta Cicchinelli

30 Ocak 2024

Kadın olmak neden hala zor?

“Erkeklerde olduğu gibi bizim de kadın olduğumuzu bilmek doğal olmalı ve bunun yerine yaygın olarak 'O bir kadın ama aynı zamanda bir yönetici: özelliklere sahip' deniyor. kadın olmanın inkarı”.

Çıkış yolu ne olabilir?

“Ulaşılan hakların her zaman altının çizilmesi gerektiğinin bilincinde olmalıyız. Bunları hafife almayalım, çünkü bu, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sadece bir laftan ibaret olmayacağı bir geleceğe doğru ilerlememizi sağlar”.

Dijital evren size ne kadar yardımcı oluyor veya engel oluyor?

“İnternet ve sosyal medya sayesinde elimizde pek çok araç var ama bunlar kültürel boşlukları dolduramaz. Öte yandan okul, benim yaptığım gibi kişinin kendi üzerinde çalışmasının ve kendini geliştirmesinin anahtarlarını sağlayabilir.”

Vücudunuzla nasıl bir ilişkiniz var?

“Uzun bir yolculuktu çünkü bedenin sadece bir aksesuar olduğunu düşünmeye yönlendirildik. Büyüdükçe, madde kadar ruh da olduğumuzu fark ettim. Vücudun ihtiyaçlarını anlamayı öğrenmek çok önemliydi. Akademide, mim yapmaya ve vücut hareketlerini incelemeye adadığım saatler sayesinde, çalışma saatleri boyunca sandalyede tıkanan kasları nasıl serbest bırakacağımı anladım.”

Serena Autieri ile formda: “Vücudumun sırrı? Spor yapıyorum ve asla öğün atlamam”

19 Ocak 2024

Kendi bedenleriyle sıklıkla çatışan gençlere ne önerirsiniz?

“Aynaya bakıp kendi başımıza nefes almayı öğreniyoruz: Nefes almaya odaklanarak maddi yanımızla iletişime geçiyoruz. Hareket estetikten daha önemli.”

Bedenden bahsetmişken, spor sizin için ne kadar önemli?

“Çocukken arkadaşlarımla birlikte dans ettim, ardından altı yıl boyunca amatör düzeyde tenis çalıştım. Akademide kaslarım olduğunu yeniden keşfettim. Bugün koşuyorum, pilates yapıyorum, dinleyerek rahatlatıcı aktiviteler yapıyorum. Tekrar grup sporlarına başlamak istiyorum çünkü bu çok olumlu bir ağ oluşturuyor.”

Rekabet nasıl yönetiliyor?

“Spor bana sabrı öğretti. Rekabet içinde olmak, etrafınızdaki şeyler size karşıymış gibi hissetmenizi sağlıyor. Bunun yerine başkalarıyla uyum içinde hissetmeniz gerekiyor. Özellikle tenis bana oyunun değil, daha uzun sürede oynandığını öğretti. topta”

Ancak kaygıyı ortadan kaldırmak zordur: bunu yapabilir misiniz?

“YouTube'da sık sık kaygıyı nasıl yönetebileceğime dair videolar izliyorum: Eğitimleri çok tüketiyorum. Heyecanlandığımda benim için en çok işe yarayan şey, açık havaya çıkmak ve perspektifte neyin tedirgin ettiğini anlamaktır. içerim dışarıdakinden daha küçük ve daha kolay idare edilebilir. İnsanların arasında olmak her şeyi yeniden perspektife koymamı sağlıyor.”

'Mare Fuori'nin oyuncusu Carmen Di Marzo: “Gençken depresyondaydım, çocukları anlıyorum ama bundan kurtulabilirsiniz”

02 Şubat 2024

Ancak çoğu zaman hayal kırıklıkları ve yenilgiler kaçınılmazdır: nasıl tepki verirsiniz?

“Ayrıcalıklı olduğumuzu ve yolumuzu değiştirmek için zamanımız olduğunu düşünmeme yardımcı oluyor. Yenilgi sizi büyütür: bu bir deneyim… yarın daha iyi olacak. Akademide bize şunu tekrarladılar: bir yol bulmayı unutmayın İleri çünkü hayat bir maratondur.”

Günlük yaşamın zorluklarıyla başa çıkmak için kendi tekniğiniz var mı?

“Bir kağıda yazıp tematik alanlara göre ilerliyorum. Karşıma çıkacak olanın doğasında olan kavramları, isimleri, kelimeleri listeliyorum. Kavram haritaları yapıyorum”.

Dinlenme ve uykuyla nasıl bir ilişkisi var?

“Yatmadan önce esniyorum. Omurgamı uzatmak ve boynumu rahatlatmak için ters yatıyorum; gün içinde biriken gerilimi serbest bırakıyorum. Uykuya dalmak için çabalıyorum ama uykuya daldığımda bombalar bile beni uyandırmıyor. .. “.