Berna Gözbaşı: Kupaya odaklandık

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Spor Toto Üstün Lig Ahmet Çalık Dönemi’nin 33’ün haftasında Yukatel Kayserispor, alanında karşılaştığı Çaykur Rizespor ile 1-1 birliktee kaldı.

Stadyum çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Yukatel Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, “Yediğimiz golle 3 puanı kaçırdık. Genel olarak oynanan futboldan mutluyum. Bizim aklımız salı günü Trabzonspor ile oynayacağımız Ziraat Türkiye Kupası maçında. Kupaya odaklandık. Geçen yıllarde bizim de yaşadığımız düşmeme gayreti veren bir ekip vardı. Onlara karşı şanssız bir golle geriye düşüp daha sonra tepki gösterip 1 puan aldığı için grubumuzu kutluyorum” diye konuştu.

“BÜTÜN KULÜP LİDERLERİNİN OLDUĞU ÜZERE BEN DE ÇOK ENDİŞELİYİM”

Kulüpler Birliği toplantısının ve yayıncı kuruluşla ilgili soru sorulması üzerine Berna Gözbaşı, “Yayıncı kuruluşun bize sunduğu opsiyonlar var. Liderlerle istişare ettik. Onların sunduğu opsiyonlardan, seçeneklerden birini şu anki federasyon liderimize ilettik. Yayın geliri düşüyor. Gelecek sene için bütün kulüp liderlerinin olduğu üzere ben de epeyce telaşlıyım. Döviz kurunun yükselişi ve yayıncı kuruluş gelirinin düşüşü gelecek sene için beni düşündürüyor. Planlama yapmak için bunu bekliyoruz. Kulüpler Birliği Vakfı’nda şu an federasyon seçimleriyle ilgili istişare ettiğimiz isimler oldu” sözlerini kullandı.

“SPOR MADDESİNDEKİ BU KADAR KISITLAMA İLE YÖNETİCİ BULAMAYIZ”

Spor yasası ile ilgili gelen soru üzerine ise Berna Gözbaşı, şöyleki konuştu:

“Spor yasasında kulüpler için faydalı hususlar de var. Mevcut idarede yer alan lider ve yöneticileri kaygılandıran hususlar var. Örneğin ‘kasıt ve ihmal’ diyor lakin orda da bir açıklama yok. Hususların açığa kavuşması lazım. Zira bu berbat niyetli de kullanılabilir. Bütün kulüplerin mali yapıları hayli sağlıklı değil. Devletimiz de bunu disipline etmek istiyor lakin biz yine bu mevzuyu konuşmak için Ankara’ya gideceğiz. Natürel ki her insanın kulüpleri maddi yüke sokup gitmesi gerçek bir şey değil. Kontroller olsun lakin bu kadar kısıtlama durumunda yönetici bulamayız diye düşünüyorum. İstişare etmek istediğimiz unsurları kendi ortamızda konuştuk. Çarşamba günü bu mevzuyu konuşacağız.”