bir daha seçilmek için hazırlıklara başladı: Macron’dan polis teşkilatına güncelleme

ManaTerapy

Global Mod
Global Mod
16 Haz 2021
4,355
0
0
Cumhurbaşkanı Macron, önümüzdeki nisan ayında bir daha seçilmek için başladığı çalışmalarda Fransa için bir güvenlik tedbiri paketi deklare etti. Macron ayrıyeten, polis devriyelerini iki katına çıkarma ve isyan eğitimini uygunlaştırma kelamı de verdi.

Polisin, bilhassa göstericilere yönelik şiddeti ile ilgili duyulan telaştan daha sonra Macron, polisin davranışlarını izlemek için yeni bir parlamento organı kurulduğunu duyurdu. Ayrıyeten, halkla temas halinde olan tüm bakılırsavlilerin görüntü kameralarla donatılacağını deklare etti.

Macron, Fransa’da polisliğin yeni bir periyoda gireceğine dair yemin etti.

“ELEŞTİRİLERE KULAK VERİN”

Macron, Belçika sonuna yakın Roubaix’deki bir eğitim kolejinde memurlara ve polis öğrencilerine şu kelamları söylemiş oldu: “Her vakit eleştiriyi dinlemelisiniz. Her birimiz kendimizi daima geliştirmek için bunu yapmalıyız. Fakat asla nefrete kulak asmayın. Fransızlar sizi seviyor. Millet sizi seviyor.”

Fransa polis memurlarının üniformaların da yenilemeye giderken Macron, da yeni üniformalar için şöyle konuştu: “Size borçlu olduğumuz pahanın bir kesimi.”

İSYAN İDARESİ İÇİN EĞİTİM MERKEZİ

Macron, sokak ve yol devriyelerindeki memurların 2030 yılına kadar iki katına çıkacağını ve önümüzdeki yıl kolluk bütçesine 1,1 milyar Euro ekleneceğini söylemiş oldu. Ayrıyeten Sarı Yelekliler protestolarında memurlara yönelik binlerce cürüm duyurusunun kaynağı olan kalabalık denetimi ve isyan idaresinde de Paris bölgesinde yeni bir “düzeni korumak için eğitim merkezi” sayesinde güzelleşme yapılacağını duyurdu.

Giyilebilir görüntü kameraların da halkla etkileşime giren tüm memurlar tarafınca kullanılacağını belirten Macron, “Kameralar şiddeti tedbire ve akabinde gelen soruşturma için iyidir” dedi.