Çek basın mensupları Gaziantep’e hayran kaldı

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Gaziantep, 21 yıl ortadan daha sonra ikinci defa ay-yıldızlıları ağırladı. Kente yaklaşık 2 bin 500 kilometre uzaklıktaki Çekya’dan gelen 10 basın mensubu, hem Gaziantep’i dolaştı, tıpkı vakitte yörenin lezzetlerini tattı.

Maçtan bir gün evvel kente gelerek gezme fırsatı da bulan gazeteciler, maç öncesinde Gaziantep Kalyon Stadı’nda kendileri için ayrılan alanda yerlerini alarak maçı takip etti.

Gazeteci Filip Ardon, AA muhabirine, kenti ve atmosferi fazlaca sevdiğini söylemiş oldu.

Maçtan saatler evvel stada geldiğinde tribünlerin boş olduğunu ve maç saatine yakın atmosferin arttığını belirten Ardon, şöyleki devam etti:

“Her şey epeyce hoş. Tribünlerin dolu olması bizim için daha hoş. Türkiye’ye daha evvel gelmedim. Gaziantep’teki yemekleri epey sevdim. Kuzu etiyle epeyce aram olmasa da hoş bir tecrübeydi. Baklavayı epey sevdim.”

David Jost: “Şehri görmek bizim için hoş oldu”

Maçı takip eden basın mensubu David Jost da stattaki atmosferi ve kenti beğendiğini söz etti.

Tribünlerin doluluk oranının da âlâ olduğunu aktaran Jost, konuşmasını şu biçimde sürdürdü:

“Gaziantep’te maç oynanmasının epeyce âlâ olduğunu düşünüyorum. Daha evvel İstanbul üzere büyükşehirlere gidiyorduk, Gaziantep’i görmek de hoş. Buranın külçeşidini görmek ve öğrenmek hoş. Atmosfer epeyce hoş. Kenti görmek bizim için hoş oldu. 2 gündür buradayız. Kimi arkadaşlarımızla buradaki kaleyi görme fırsatımız oldu. Çok hoş bir restoranda gittik. Buradaki yemekleri epeyce beğendik. Burada olmaktan memnunum.”

Karşılaşmayı takip eden Tomas Petr ise farklı bir kent görmenin hoş olduğunu lisana getirerek, “Dün kenti görme talihimiz oldu ve fazlaca beğendik. Kebap ve baklavayı da tatma bahtımız oldu. Kebabı hayli sevdim. Baklava benim için biraz şekerli oldu.” diye konuştu.