Cinsel organındaki eğrilik bacağından alınan damarla düzeltildi

Leyla

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,558
0
1
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ileri derecede peniste eğrilik şikayeti olan 49 yaşındaki hastaya bacaktan alınan doku nakliyle düzeltici penis estetiği ameliyatı yapıldı. Alanya’da birinci defa gerçekleştirilen operasyonun akabinde hasta sıhhatine kavuştu.

Peniste eğrilik şikayeti niçiniyle Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde bakılırsavli Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Kısmı Öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Uçar’a başvuran hastaya yapılan muayene daha sonrasında “Peyronie hastalığına bağlı ileri derecede penis eğriliği” teşhisi konuldu.

Operasyon için hastanın onayını alan Doç. Dr. Murat Uçar, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Özgür Akkaya ve takımıyla bir arada 3 saat süren müdahalenin akabinde penisi olağana getirdi.
Ameliyat hakkında bilgi veren Doç. Dr. Uçar,

”Hastamız bize 1 buçuk yıldır olan peniste eğrilik ve penisin üst kısmında sertlik şikayetiyle başvurdu. Yaptığımız muayene ve incelemeler kararında penisin geriye hakikat ortalama 80 derece eğri olduğunu ve üst kısmında bir plak olduğunu tespit ettik.

İleri yaşta penis eğriliğine sebep olan, penisteki sert plaklarla kendini gösteren ve literatürdeki ismiyle Peyronie hastalığına sahip bu hastamıza onayını alarak ameliyat planladık.

Alanya’da birinci defa gerçekleştirilen bu ameliyatı bacaktan aldığımız bir damar grefti ile gerçekleştirdik. Penisteki sert olan plak kısmını çıkartıp, çıkarttığımız bölgeye bacaktan aldığımız damar greftini naklettik.

bu biçimdelikle hayli önemli form bozukluğu gelişmiş olan penisi büsbütün düz hale getirdik. Hastamızın bundan daha sonraki süreçte sağlıklı bir cinsel ömrü olabilecektir” dedi.

Hastaların muayene olmaktan korkmamaları gerektiğini belirten Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Uçar, penis eğriliği ve buna misal görüntüsel bozuklukları uyguladıkları düzeltici estetik cerrahi prosedürlerle artık çarçabuk tedavi edebildiklerini kelamlarına ekledi. (İHA)