Edin Visca, Tabzonspor’da!

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Trabzonspor Kulübü, Medipol Başakşehirli futbolcu Edin Visca’nın transfer görüşmelerinin sonuçlandığını duyurdu.

Trabzonspor, Edin Visca transferi için Başakşehir’e 3 taksit halinde 4.3 milyon avro ödeneceğini deklare etti.

Trabzonspor Kulübü’nden KAP’a yapılan açıklamada: “Profesyonel futbolcu Edin Visca’nın, Kulübümüze transferi konusunda Başakşehir A.Ş. ile muahede sağlanmıştır. Mutabakata göre, Başakşehir A.Ş.’ye kontrat fesih bedeli olarak, 3(Üç) taksit halinde toplam 4.300.000.-EUR + KDV ödenecektir.” tabirlerine yer verildi.

Yapılan muahedeye nazaran futbolcuya;

2021-2022 futbol sezonu için 750.000.-Eur garanti fiyat,

2022-2023 futbol dönemi için 1.500.000.-Eur garanti fiyat,

2023-2024 futbol dönemi için 1.500.000.-Eur garanti fiyat,

2024-2025 futbol dönemi için 1.500.000.-Eur garanti fiyat, ödenecektir.

“Menajerlik hizmet bedeli olarak, futbolcu ile olan kontratın devam etmesi kuralına bağlı olarak, futbolcuya ödenecek yıllık fiyatın %10’u ödenecektir.”

Gümüşdağ, Ağaoğlu ve Visca’dan ortak açıklama!

Medipol Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu ve Edin Visca yapılan mutabakatın akabinde basın toplantısı düzenledi.

Gümüşdağ: Bugün transferi noktaladık

Göksel Gümüşdağ, “Visca için 2 aydır görüşüyoruz. Bugün transferi noktaladık. Ahmet Başkan’a teşekkür ediyoruz. Abdullah Avcı uzun yıllar Visca ile çalıştı, transferde bu durum da tesirli oldu. Visca, Trabzonspor’a transferi konusunda yardımcı olmamızı istedi. Biz de en son sonucu bugün verdik. Visca, Başakşehir’in sembollerinden biri. Bu kulübe verdiği, yaşattığı her şey için sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

Ahmet Ağaoğlu: Visca ile hayli düzgün koşullarda anlaştığımızı düşünüyorum

Gümüşdağ’ın akabinde kelam alan Ahmet Ağaoğlu, “Yaklaşık 2 aylık bir müddetçti. Transferle alakalı hayli şey yazıldı, çizildi. Şu saat prestijiyle neticelendirmiş durumdayız. Visca ile fazlaca uygun kurallarda anlaştığımızı düşünüyorum. Bu transferde bize her türlü kolaylığı sağlayan Göksel Gümüşdağ’a teşekkür etmek istiyorum. Abdullah Avcı hocamız Visca’yı epeyce istemişti. Transferi noktalamayı başardık. 10 milyon Trabzonspor taraftarının ekonomik haklarını, finansal varlıklarını en yeterli biçimde yönetim etmekle yükümlüyüz.” biçiminde konuştu.

Edin Visca: Ayrılmak kolay değil lakin fazlaca memnunum

Liderlerden daha sonra konuşan Edin Visca, “10 seniçin daha sonra, bugüne de geldik. Çok heyecanlıyım. Göksel Gümüşdağ, benim için bir baba üzere. Bana müsaade verdi. Çok teklifler geldi lakin yıllardır bu kadar isteyen bir topluluk olmamıştı. Heyecanlıyım, memnunum, motiveyim. Trabzon’a gideceğim. Çok istekli gideceğim. tekrar şampiyonluk yaşamak, Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyorum. Abdullah Avcı, benim öğretmenim. Çok istekli gideceğim. 2-3 sene, Türkiye futbolunda en kıymetli rol oynayacağımızı düşünüyorum. Ayrılmak kolay değil fakat fazlaca memnunum. Büyük bir topluluğa gidiyorum. İnşallah yeni liderle bir arada kupa kaldıracağız bu dönem. Trabzonspor, beni yıllardır isteyen bir topluluk. O sebeple topluluğa kendimi yakın hissediyorum.” tabirlerinde bulundu.

Trabzonspor’dan paylaşım: Kanatlarımıza Dikkat Edin!