Emirhan İlkhan’dan itiraf: “Futbolu bırakıyordum”

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
İtalya’nın önde gelen gazetelerinden Tuttosport’a konuşan genç oyuncu, “Futbolu bırakacaktım. Her gün toplu taşıma ile idmana gidip gelemiyordum. Akşam meskene dönüyordum. Yol epeyce uzun sürüyordu ve yolda epeyce vakit kaybediyordum. Artık ders çalışamıyordum.” dedi.

Emirhan, o dönemki altyapı hocasıyla, “Ne kadar üzgün olduğumu bilemezsiniz. 5 yıldan fazladır bu formayı giyiyorum ancak devam etmem imkansız. Tesisler fazlaca uzak. Benim yaşımda bir çocuğun İstanbul’da akşamları dışarıda olması tehlike arz ediyor. Çalışmayı seviyorum, bir gün üniversiteye gitmek istiyorum. Bu yüzden hayatıma dair diğer bir yol bulacağım.” şeklinde konuştuğunu söylemiş oldu.

Abisinin epeyce yardımcı olduğunu ve kendisini motive ettiğini lisana getiren genç oyuncu, “Abim bana hayli yardım etti. Bana, ‘Sahip olduğun yetenekle burada duramazsın. aslına bakarsanız binlerce sefer fedakarlık yaptın. Her şeyi birden bırakamayız. Sana yardım edeceğim. Sen bunu hak ediyorsun. Şayet düzgün bir futbolcu olamazsan vay başına’ dedi. Kendisine epeyce şey borçluyum” ifadelerini kullandı.

18 yaşındaki oyuncu, bu dönem Torino formasıyla 3 resmi karşılaşmada yer aldı.