Fatih Terim’den gönderme: Formayı goremezler

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Harika Lig’in 4. haftasında Galatasaray 2-0 öne geçtiği maçta Trabzonspor ile 2-2 birliktee kaldı.

Maçın akabinde beINSPORTS’a konuşan teknik yönetici Fatih Terim, “2-0 giremiyoruz bir türlü soyunma odasına. Yakında onları da becereceğiz inşallah. Baskıyla rakibi kapatarak başlamak istedik, yaptık da. Son birkaç dakika geriye çekilme, gereksiz ve gereksiz pas yanlışları bizi zora soktu ve golü yedik. İkinci yarıya 2-0 başlamak diğer, 2-1 başlamak diğer. Bunu yememeliydik.” diye konuştu.

Fatih Terim’den değişiklik açıklaması

“Maalesef birinci yarıda Emre Kılınç’ın sakatlığı, hiç oynayamayacak durumda olması bizi değişikliğe itti. Bu ortada Nwakaeme’nin kanadında da eksikliğimiz olmaya başladı. Bu yüzden Morutan’ı çıkardım ve orta alana dayanak için Aytaç’ı aldım oyuna. İyi oynayan bir grup için rastgele bir şey düşünmüyordum lakin bir sakatlık ve bir taktiksel anlayış bizi ona itti.”

“Benim gayemde birinci yarıdaki Galatasaray var”

“İkinci yarı top bizdeyken daha uygun işler yaptık. Daha epey duruma girdik, koparabilirdik ancak olmadı. İkidir 2-0’dan puan kaybediyorduk. Tahminen 0-0 bitse diğer şeyler söylenir lakin 2-0’dan olunca… kimi vakit dinamizmimizin yansıması bu biçimde olabilir ancak benim gayemde birinci yarıdaki Galatasaray var. Oyunu rakibe oynatmayan, tüm alanları kapatan, dar alanda ekibin uzunluğunu kısaltan ve topla düzgün oynayan, sahanın her yerinde baskı kuran bir Galatasaray yapabilirsek keyifli olurum. Düzgün oynayan bir ekipte birtakım oyuncuları esasen değiştirmek istemem ancak mecbur kalıyorsunuz kimi vakit. Birtakım arkadaşlarımızı da görmek zorundayız. Bugün fazlaca âlâ bir takıma sahip Trabzonspor ile oynamak kolay değil. Fakat galibiyeti kaçırdığımız için hüzünlüyüm. Daha âlâ olabilirdi.”

“Bazı arkadaşlarımız…”

“Kolay değil. Daha hayatları boyunca birbirlerini görmemiş oyuncuların tıpkı gayeye yönelmeleri için birlikte yaşamaları, birlikte çalışmaları ve birlikte oynamalaı gerekir. Öne geçtiği vakit yavaşça kaygı, heyecan ve telaş olabilir lakin vakit ortasında bunlar geçecektir. İnşallah daha varlıklı bir atmosfere girebilirsek ekip olarak… Perşembe-Pazar ve 20 saat uçup gelen oyuncular var. Bunlar kolay değil. Dengelemeye yönelik öteki arkadaşlarımız da bize yardımcı olursa daha güzel grup olacağız. Bir numaralar ne kadar değerliyse iki numaralar da o kadar değerli. Kimi arkadaşlarımız daha çabuk form tutmalı çünkü aksi takdirde forma kolay olmayacak.”