Google’ın cümbüş kilidini bu şifrelerle açın

Serkan

New member
16 Haz 2021
42
0
0
Dünyadaki ayrıntıları düzenleyerek her insanın erişebileceği ve yararlanabileceği hale getirme misyonunu üstüne alan Google şirketi, eleman alımı konusunda imtihan sonuçlarını, mezuniyet derecesini ve hatta üniversiteden mezun olup olmamayı ‘değersiz kriterler’ olarak görüyor. Dakikada yaklaşık iki milyon arama yapılan Google arama motoruna birtakım sözler yazıldığında kullanıcı karşısına eğlenceli sonuçlar çıkarıyor.

GOOGLE’IN BÂTIN ŞİFRELERİ

1- Dünya üstündeki en hoş insanı görmek için Google’a ‘Who is the Cutest?’ yazıp butonuna tıklamanız kâfi.

2- Müsaade verin Google Translate sizin için bir beatbox dinletisi sunsun.

Google Çeviri’ye ‘pv kkk pkkk pvpvpv ppkk pddd bschk bschk pv zk pv bschk pv pv pv bschk bschk bschk kkkkkkkkkk bschk bsch‘ harflerini yazarak çevrilme lisanını Çekçe seçip dinleme butonuna basarsanız bir Beatbox kesimiyle karşılaşırsınız

3- Google arama moturuna ‘zerg rush‘ yazarsanız bir anda ekrana ‘0’ lar çıkacak ve Google ekranındaki her şeyi yemeye başlayacak.

4- Şayet Google’a ‘Do a Barrel Roll‘ yazarsanız sayfanın takla atıp bir daha eski haline döndüğünü görürsünüz. Uçağın ekseni üzerinde tam bir bölüm yapması manasına gelen bu sözler, internette arama yaparken güya bir savaş uçağındaymış hissi verir.

5- Google’a ‘Atari Breakout‘ yazıp kendimi şanslı hissediyorum butonuna tıklarsanız 70’li yılların sevilen atari oyunu Atari Breakout’u oynayabilirsiniz.

6- Google’a ‘Ewmew Fudd Google‘ yazıp aratırsanız Google, Ewmew Fudd üzere konuşmaya başlıyor.

7- Google’da ‘Askew‘ yahut ‘tilt‘ aramalarını yaptığınızda, sayfanın biraz yana yattığını fark edersiniz.

8- Google’a ‘Google Pirate‘ yazıp Kendimi Şanslı Hissediyorum butonuna basarsanız Google korsan lisanında konuşmaya başlar.

9- Google arama motoruna ‘Let it snow‘ yani ‘kar yağdır’ yazıp Kendimi Şanslı Hissediyorum butonu üzerinden arama gerçekleştirdiğinizde ekranınıza karlar yağıyor.

10- Google’ı 1998 yılındaki birinci hali ile kullanmak isterseniz ‘Google in 1998‘ yazın ve aratın.

11- Google’ı yerçekimine kaptırmak için ‘Google gravity‘ yazın ve ‘Kendimi Şanslı Hissediyorum’ düğmesine basın. İsterseniz mouse ile bu öğe yığınlarıyla oynayabilirsiniz.

12- ‘Kendini sonsuz olarak yine etme’ manasına gelen ‘Recursion‘ sözcüğünü arattığınızda, Google tıpkı aramayı yapmanızı öneriyor.