İlhan Palut’tan transfer açıklaması!

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Bu hafta Medipol Başakşehir ile yapacakları maçın hazırlıklarını sürdürdüklerini söz eden Palut, “Ligimizin âlâ ekiplerinden biri, saha içi tertipleri uygun ve bir oyun planları var. Önemli bir rakip, pazar günü kıymetli bir maç olacak. Şu anda eksik oyuncumuz yok, çalışmalarımızı tam takım sürdürüyoruz. Pazar günü, uzun müddet daha sonra seyircimizin önünde maç yapacağız. beraberinde benim için de seyircili birinci müsabakam olacak. İnşallah hoş bir çaba ve sonuçla taraftarımızı memnun ederiz.” diye konuştu.

Palut, Konyaspor’un futbolcu üzerine oyun kurgulayan grup yapısına sahip olmadığını belirterek, alanda bir arada hareket edebildikleri ve taktik disipline bağlı kaldıkları sürece rakiplere üstünlük kurma bahtlarının olacağını vurguladı.

Bir basın mensubunun performansıyla ilgili sorusu üzerine Palut, “Ben maç maç bakıyorum. Daima daha düzgününü istiyoruz. Konyaspor ve bizim ismimize olumlu görünen adımlar var. Bunu daha da geliştirmenin çalışması içerisindeyiz. Ekip ve kendi ismimize bunu daha da ilerletiriz. Saha içerisinde bir planı, tertibi uygulamaya çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Bir forvet beklentimiz katiyetle olacak”

İlhan Palut, transfer çalışmalarının da sürdüğünü aktararak, şunları kaydetti:

“Bir forvet beklentimiz mutlaka olacak. Bunun yanında bir yabancı kanat oyuncusu da transfer edebiliriz. Transferin bir sürü parametresi var. kimi vakit birinci etapta gittiğiniz oyuncular epeyce sıkıntı olabilir. Kıymetli olan mevkisel manada kadro oluşumumuz. Bugün prestijiyle 2 bölgeye gereksinimimiz var. Aslında verimli bir transfer periyodu geçirdiğimizi düşünüyorum. Konyaspor’a katkı sağlayacak oyuncuları kadromuza kattık.”

Abdülkerim Bardakcı: “Takımda kalmak istiyorum”

Yeşil-beyazlı kadronun kaptanı Abdülkerim Bardakcı ise döneme galibiyetle başladıkları için keyifli olduğunu söylemiş oldu.

Kulübün 100. yılını kutlayacağı için bu dönemin özel olduğunu tabir eden 26 yaşındaki oyuncu, “Bu yıl en üst sıralarda bitirmek istiyoruz. Güçlü bir rakibe karşı oynayacağız. Çok yeterli bir ekip olduk. Bu yıl yenemeyeceğimiz ekip yok. İkinci haftayı da 3 puanla tamamlarız.” diye konuştu.

Abdülkerim Bardakcı, mukavelesinin uzatılmasıyla ilgili çalışmaların sürdüğüne işaret ederek, “Şu an her şey olumlu ilerliyor. Kadroda kalmak istiyorum. Uzun yıllar bu formaya hizmet etmeyi umuyorum. Bu grubun kaptanı olmak gurur ve onur verici. İnşallah burada efsane olarak kalabilirim.” diye konuştu.

KAYNAK: AA