Kayserispor’da amaç Altay maçından 3 puan almak

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Muhteşem Lig gruplarından Kayserispor, ligin 20. haftasında alanında ağırlayacağı Altay maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Kulüp tesislerinde Teknik Yönetici Hikmet Karaman idaresinde idman yapan futbolcular, düz koşunun akabinde ısınma hareketleri yaptı. Kısa alanda pas çalışması ile devam eden idman, teknik çalışma ile sürdü.

Mario Gavranovic: “Bu maçı kazanmak ortasında elimizden geleni yapacağız”

İdman öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Kayserispor’un golcü forveti Mario Gavranovic, Altay maçından 3 puan almak istediklerini söyleyerek, “İlk geldiğim periyotta makul sakatlıklar yaşadım. Kolay değildi. Biraz hayal kırıklığına uğradım. daha sonrasında yavaş yavaş ritmimi yakaladım ve goller ve asistlerle kadroma katkı sağlamaya başladım. Umarım bundan daha sonraki süreci kadro halinde az sakatlık ile geçiririz ve epeyce daha düzgün bir ikinci yarı performansı ortaya koyarız. Altay maçı bizim için değerli bir maç. Gerçekten uygun çalışıyoruz ve bu maçı kazanmak ortasında elimizden geleni yapacağız. En düzgün performansımızı göstermeye çalışacağız. Dönem birinci yarısındaki maçı orada kaybetmiştik ve uygun bir oyun oynamamıştık. Artık bunun üzerinden 6 ay üzere bir vakit geçti. Kadro olarak birbirimizi daha uygun tanımaya başladık. Oyunumuzda oturmaya başladı. ötürüsı ile bizim için içeride oynadığımız her maç fazlaca değerli. Bu maçta da 3 puan almak istiyoruz” sözlerini kullandı.

Hikmet Karaman: “İlk devrenin rövanşını almak istiyoruz”

Kayserispor Teknik Yöneticisi Hikmet Karaman da, Altay maçının hayli kıymetli olduğunu söyleyerek, “Altay maçı epeyce kıymetli bir maç. Birinci devrenin rövanşını almak istiyoruz. Tabi bu ortada birtakım eksik oyuncularımız var. ötürüsı ile hem Afrika Kupasına giden hem sakat olan birebir vakitte sarı kart cezalısı olan oyuncularımız var. Ancak biz bir bütünüz, çalışıyoruz. ötürüsı ile Kayseri kentine ve Kayserispor taraftarına daima muhtaçlığımız var lakin başlangıç kıymetli ve en hayli gereksinimimiz olacak maçlardan bir tanesi bu maç. ötürüsıyla buradan taraftarlarımıza ve kentimizdeki sporseverlere sizlerin vasıtasıyla sesleniyorum. Pazar günü saat 16.00’da maç başlıyor. 12’nci adam epey kıymetli. Kadromuzun buna muhtaçlığı var. Maçın bitiş düdüğüne kadar gereksinimi var. ötürüsıyla başlangıç ve 12’sinde de transfer açılacak. İkinci yarının birinci maçına transferler olmadan giriyoruz. Kısa bir süre içerisinde de hazırlanmak zorundayız. Sizin de bildiğiniz üzere geçtiğimiz ayın 30’unda kupa maçına çıktık. Orada oyuncularımıza yılbaşı müsaadesi verip, tekrar Pazartesi günü çalışmalara başladık ve 4 gün içerisinde de Altay maçına hazır çıkmamız gerekiyor. Kolay değil. beraberliğe gereksinimimiz var. Oyuncularımızla bunları konuştuk. Altay’da değerli bir ekip. Mustafa Denizli epey değerli bir teknik adam. Benim hocalığımız yapmış ve bana epey büyük katkıları olmuş bir büyüğüm. ötürüsıyla zevkli bir maç oynayıp, 3 puanı almak istiyoruz” diye konuştu.

“Takıma transferler olacak”

Karaman, “Transferin tek yetkilisi Berna lider. 1 oyuncu transfer ettik. O da bugün burada ve bizimle birlikte idmanlara devam edecek. Ancak lider ve idare surasıyla yaptığımız istişareler ve bölgelerdeki belirlenecek oyuncular ile alışmalar devam ediyor. Nasıl ki Bertolacci fazlaca değerli bir transfer ise, bildik oyuncular ile yüzde 100 kadroya katkı yapacak oyuncularla yola devam etmek Kayserispor’un hayrınadır. Ekonomik olarak bu kulübün ayakta kalmasın için başkanlık makamı her şeyi yapıyor. Oyuncuların transfer taksitleri ödeniyor. Oyuncuların maaşları ödeniyor. Oyuncuların primleri ödeniyor. İktisadın futbolda son derece kasvet yaşadığı bir devirde buralarda başarılı olmak kolay değil. Bunlarla birlikte de transferin bitmesi gerekiyor. Berna Hanım’ın omuzunda büyük bir yük var. Ancak bunu muvaffakiyet ile geçeceğine inanıyorum. Rastgele bir transfer olduğu vakit kendisi gerekli açıklamaları yapar. Teknik erkeklerin transferlerle ilgili yorum getirmesi eskide kaldı. Bu iş biraz daha profesyonelleşti. Transferler olacak. Herkes sabırlı olsun” formunda konuştu.