Kırmızı Oda Süveyda kimdir? İlayda Alişan Kırmızı Oda’da…

ahmetbeyler

Active member
25 Eyl 2020
29,705
0
36
Kırmızı Oda Süveyda kimdir? İlayda Alişan Kırmızı Oda’da…
Son olarak Masumiyet dizisindeki Ela karakteriyle dizi kesimine damga vuran İlayda Alişan, Kırmızı Oda ile geri döndü.

Birinci döneminde konusu ve kıssalarıyla lisanlardan düşmeyen Kırmızı Oda, 2. dönemiyle bu akşam ekranlarda olacak.

Süveyda karakteriyle diziye dahil olan İlayda Alişan seyircilerin araştırma konusu oldu. İzleyiciler, Kırmızı Oda Süveyda kimdir, öyküsü nedir? İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında, sevgilisi kim? İşte Kırmızı Oda’nın Süveyda’sı İlayda Alişan hakkında bilgiler…

KIRMIZI ODA SÜVEYDA KİMDİR?

Süveyda, asi bir genç kız olarak Tabip Hanım’ın karşısına çıkacak. Süveyda karakterine dair çabucak hemen bir bilgi bulunmuyor. Dizinin bu akşam yayınlanacak olan yeni kısmı ile husus netlik kazanacak.

İLAYDA ALİŞAN KİMDİR?

İlayda Alişan 26 Şubat 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Sinema ve dizi oyuncusu olan İlayda Alişan, Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Moda Tasarım okudu.

İLAYDA ALİŞAN UZUNLUĞU, KİLOSU, BURCU

İlayda Alişan, 1.60 metre uzunluğunda, 48 kilo ve Balık burcudur. hayatının dönüm noktası olarak babasının arkadaşının habersiz bir biçimde kendisini ajansına kayıt etmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren kesime giriş yaptı.

İLAYDA ALİŞAN DİZİ VE SİNEMALARI

Oyunculuk hayatına reklam sinemalarında oynayarak başladı, Nestle, Coco Cola, Ülker, Akbank, Eti üzere birfazlaca markanın reklam sinemasında oynadı. birinci vakit içinderda 2011 yılında başrollerinde Çetin Tekindor ve Bülent İnal üzere oyuncuların bulunduğu Bir Çocuk Sevdim dizisinde Merve karakteriyle rol aldı.

Mesleğine TRT’de yayınlanan Gönül Hırsızı ile devam etmiş, akabinde Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç’la birlikte Benim Adım Gültepe’de Nurten karakteriyle dikkat çekmeye başlamıştır. Mesleğine 2015 yılında Songül Öden ve Mert Fırat’ın başrollerinde yer aldığı Serçe Sarayı’nda Sinem karakteri ile devam etmiştir.

Akabinde Ay Üretim imzalı Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül, Hayal dizisinde canlandırdığı Cemre karakterine hayat vermiştir. Kendisinin daha büyük bir kitleye ulaştıran, başrollerinde usta oyuncu Perihan Savaş, Ercan Kesal, Aras Bulut İynemli ve İstek Kocaoğlu üzere kıymetli isimlerin bulunduğu Ay Üretim’in fenomen dizilerinden Çukur ile ortasında bulunduğu set ortamını bir okul olarak tanımlamıştır.

Dizinin ikinci döneminde Akşın Koçovalı karakteriyle gösterdiği oyunculuk takdir topladı. Çukur’dan daha sonra Netflix’in birinci Türk özgün dizisi olan Hakan: Muhafız’da Aylin Erman karakterine hayat vererek ününü yurtdışına taşıdı. 2019’da Erdal Özyağcılar, Erkan Avcı üzere başarılı oyuncularla birlikte Şampiyon’un takımına katıldı.

MASUMİYET DİZİSİ ELA

2021 yılında dijital içerik platformu olan Gain’in orjinal dizisi Terapist’te Hasret Narin karakterini canlandırdı. Son olarak FOX’ta yayınlanan Masumiyet dizisinde Ela Yüksel karakterini canlandırdı.

KIRMIZI ODA SÜVEYDA

Şimdilerde ise Kırmızı Oda 2. dönemine dahil olan İlayda Alişan, Süveyda karakterine hayat verecek.