Kraliçe’nin tabutunu açmaya çalışmıştı: Öldüğüne inanmıyorum

celikci

Active member
25 Eyl 2020
6,589
0
36
Kraliçe’nin tabutunu açmaya çalışmıştı: Öldüğüne inanmıyorum
Londra’daki Westminster Salonu’nda geçen hafta Kraliçe 2. Elizabeth’in tabutuna koşarak üstündeki bayrağı kaldırmaya çalışan adamın sözü ortaya çıktı. “Onun öldüğüne inanmıyorum” diyen 28 yaşındaki adam, “Kraliçe’yle konuşmak için” Buckingham Sarayı’na gitmek istediğini söylemiş oldu.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in geçen hafta halkın ziyaretine açılan tabutuna koşarak büyük paniğe yol açan adamın, sözünde “Onun öldüğüne inanmıyordum” dediği ortaya çıktı.

Londra’daki Westminster Salonu’nda geçen cuma yaşanan olayda, kuyruktan ayrılarak Kraliçe’nin naaşına hakikat koşan ve tabuta dokunarak üstündeki bayrağı kaldırmaya çalışan bir kişi salonda kaygı dolu anlar yaşatmıştı. Duruma çabucak müdahale eden polis, adamı yere devirerek gözaltına almış ve ayaklarından tutarak salondan çıkarmıştı.

Olay salonda büyük panik yaratmıştı

28 yaşındaki Muhammad Khan isimli kişinin, 2.Elizabeth’in nitekim öldüğüne inanmadığını ve denetim etmek için tabuta hakikat koştuğunu söylemiş olduği ortaya çıktı. Mahkemede konuşan Khan, kraliyete mektup yazdığını, yanıt gelmezse “Kraliçe’yle konuşmak için” Buckingham Sarayı ve öbür kraliyet ailesi kurumlarına müsaadesiz gireceğini ve hayatı boyunca bundan vazgeçmeyeceğini belirtti.

Adamın Kral Charles’ın annesi Kraliçe Elizabeth’in vefatıyla bir ilgisi olduğuna inandığı ve “hayaller gördüğü” de kaydedildi.

Akli istikrarı yerinde olmadığı bildirilen adam, kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı ve akıl sıhhati merkezine gönderildi.

Alıntıdır