Kuruluş Osman 76. kısım fragmanı: Mari bıçaklandı, Osman Bey’in canı burnunda!

ahmetbeyler

Active member
25 Eyl 2020
29,705
0
36
Kuruluş Osman 76. kısım fragmanı: Mari bıçaklandı, Osman Bey’in canı burnunda!
Direktörlüğünü Ahmet Yılmaz ve Erkan Nurhan’ın üstlendiği Bozdağ Sinema imzalı ATV’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman, yeni dönemiyle da milyonları ekran başına kilitlemeyi başarıyor.

Başrolünde Burak Özçivit, Özge Törer, Yıldız Davet Atiksoy üzere başarılı isimlerin yer aldığı ve çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olan Kuruluş Osman dizisi, her kısmıyla nefes kesiyor.

Aksiyon ve heyecan dolu sahneleriyle heyecanı katbekat artıran dizi, 15 Aralık Çarşamba akşamı 75. kısmıyla ekranlara geldi. Yeni kısmın çabucak akabinde dizinin merakla beklenen 76. kısım fragmanı yayınlandı.

Yayınlanan fragmanda, yaralanan Osman Bey’in bir köşeye sıkışıp kalması dikkati çekerken Vezir Alemşah’ın, ”Yargılanmaktan kaçtığına göre muhakkak ki korktuğu bir şey var.” kelamları dikkati çekti.

Malhun Hatun, ”Bu günlerin hesabı sorulacak Vezir Alemşah!” kelamlarıyla yansısını gösterirken Bala Hatun’un Osman Bey’in kayıp olmasından telaş duyduğu görüldü.

Nikola’nın, ”Sana nitekim aşık mıyım zannettin?” diyerek Mari’yi karnından bıçaklaması ise fragmana damga vurdu.

Gündüz Bey’in posta oturduğu görülen fragmanda Boran Alp,Gayrı bu obanın da benim de beyefendim sensin Gündüz Bey!” diyerel Gündüz Bey’e biat etti. İşte Kuruluş Osman 76. kısım fragmanı…

KURULUŞ OSMAN SON KISIM ÖZETİ

Pir Edebalı, Tekfur Kosses’in saldırısına uğramış, Osman Beyefendi İnegöl Kalesi’nde sıkışıp kalmış ve Boran Alp ise Vezir Alemşah’ın eline düşmüştür! Bu güç durumdan çıkmak için tüm maharetini kullanan Osman Beyefendi, gücünü tekfurlarla birleştiren Vezir Alemşah’a karşı stratejisini kurar.

Osman Bey’in “Burada beyefendi de benim devlet de benim” kelamlarına karşılık; Vezir Alemşah, Osman Bey’in gücünü kırmak için ağabeyi Gündüz Bey’e beylik vaat ederken, Osman Bey’i de tutuklar. Kayı Alpleri beyefendilerinin tutuklanmasına itiraz ederken, tutuklanan Osman Beyefendi yaralanır!

Osman Beyefendi, İnegöl Kalesi’nden nasıl kurtulacak? Pir Edebalı, Tekfur Kosses’in saldırısından kurtulabilecek mi? Vezir Alemşah, Boran’ı elinde tutmakla neyi hedefliyor? Gündüz Beyefendi, Vezir Alemşah’ın teklifine ne cevap verecek? Tekfur Nikola ve Tekfur Kosses, Mari’yi Kayı Obası’ndan nasıl çıkaracak? Osman Bey’in tutuklanması Kayı Obası’nda nasıl reaksiyon bulacak?