Muharrem Sarıkaya’nın tokat attığı kameraman: Mana veremediğim bir reaksiyondu

ahmetbeyler

Active member
25 Eyl 2020
29,705
0
36
Muharrem Sarıkaya’nın tokat attığı kameraman: Mana veremediğim bir reaksiyondu
Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın İhlas Haber Ajansı (İHA) kameramanı Ahmet Demir’e tokat atması medya gündemine oturdu. Ciner Medya Kümesi Ankara Temsilcisi olan Muharrem Sarıkaya, bu olayın akabinde bakılırsavinden istifa etti.

Kanal D’de yayınlanan, sunuculuğunu Hakan Ural ile Parıltı Tuğba Namlı’nın yaptığı Neler Oluyor Hayatta programına konuk olan kameraman Ahmet Demir, canlı yayına bağlanarak yaşananları anlattı.

“ŞEBEKE SORUNU YAŞANDI, ANLAMADIĞIM BİR REAKSİYON VERDİ”

“Nasıl yaşandığını anlayamadım, mana veremedim” diyen Demir, “Muharrem Bey’in kendi kurumuyla irtibata geçmesi için telefon irtibatı yapması gerekiyordu. Yayın günü kendi telefonu çekmeyeceği için onu değil, temin ettiğimiz telefonu kullanımını istedik. Fakat kabul etmedi. Yayında şebeke sorunu yaşandı. Yardımcı olmak için ona hazırladığımız telefonu verdim. Kabloları takacaktım. Anlamadığım bir biçimde o yansıyı verdi” dedi.

“SANA YEMEK ISMARLAYAYIM, ÖZÜR DİLERİM DEDİ”

Nahoş olayın akabinde Muharrem Sarıkaya’nın bölge müdürünü aradığını söyleyerek, “Benimle irtibata geçmek, özür dilemek istedi. Telefonda bana ‘Ankara’ya gel. Sana yemek ısmarlayayım. Özür dilerim’ dedi.” tabirlerini kullandı.

ÖZÜR DİLEDİ

Sarıkaya, yansılar üzerine ise toplumsal medya hesabından “Bir an kontrolümü kaybettim ve yapmamam gereken, bana ve temsil ettiğim kuruma yakışmayan bir davranışta bulundum” tabirleriyle ‘özür’ iletisi yayınladı.

Habertürk tarafınca da hususa ait açıklama yapılarak “Ankara Temsilcimiz Muharrem Sarıkaya’nın gerçekleştirmiş olduğu kabul edilemez ve izahı olmayan davranışından ötürü İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir arkadaşımızdan, ailesinden, çalıştığı kurumdan ve tüm kamuoyundan Habertürk olarak samimiyetle özür dileriz.” denildi.

VAZİFESİNDEN AYRILDI

Tüm bu yaşananlar üzerine Sarıkaya’dan istifa sonucu geldi.

Sarıkaya’nın nazaranvinden ayrıldığı öğrenildi.

“HİÇBİR MAZERETE SIĞINMAYACAĞIM”

Sarıkaya istifa sonucunı duyurmasının akabinde da Twitter üzerinden peş peşe açıklamalar yaptı.

Özrünü bir dahaleyen Sarıkaya, şu tabirlere yer verdi:

“Yaşanan olayla ilgili olarak hiç bir ancak, ama ve mazeret aramıyorum; ömrüm boyunca da bu olayla ilgili bir tek amaya, fakata ve mazerete sığınmayacağım. Bu yanılgıyı meslektaşlarıma, onların da tıpkı duruma düşmemesi için meslek yanlışı olarak örneği olarak anlatacağım.

“HATAYDI, YAKIŞMADI”

Küsurdu, temsil ettiğim kurum açısından da bana yakışmadı… Kendisinin de açıklamasında olduğu üzere, kameraman Ahmet Demir ve İHA Bölge Müdürü’nden kurumu ismine özür diledim.

“YAŞATTIĞIM OLAY İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM”

İçimde uhde kaldı, bir saat kadar daha sonra tekrar telefonla aradım, her ikisinden ve ailelerinden özür dilediğimi ilettim. Dün de arayıp özrümü bir dahaledim. Ciner Medya Kümesi idaresi ve çalışma arkadaşlarımdan da özür diliyorum. Olaya reaksiyon gösteren tüm kamuoyundan, meslektaşlarımdan ve ailemden, onlara bu biçimde bir olayı yaşattığım için de özür diliyorum. Bugün prestijiyle Ciner Medya Kümesi Ankara Temsilciliği bakılırsavinden ayrılmış bulunuyorum. Hürmetlerimle.”