Murat Sancak: Montella, bir ekip için benden müsaade istedi

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Adana Demirspor’da başkan Murat Sancak, Yeni Açık TV’ye açıklamalarda bulundu.

Sancak, takımın teknik direktörü Vincenzo Montella’yla ilgili, “2 yıllık mukavelemiz var. Mukavele imzalarken yalnızca benden bir ekip için müsaade istedi. İtalya liginden bir ekibi çalıştırmak istediğini söylemiş oldu. Kontrat imzalarken bana, ‘Eğer o ekip beni isterse müsaade edecek misiniz?’ dedi. Ben de ederim dedim. Türkiye’de bir yere gitmez.” ifadelerini kullandı.

Sezon başında Galatasaray’dan kiralanan Yunus Akgün ile ilgili ise Murat Sancak şunları söylemiş oldu:

“Bizim Yunus’la ilgili yanlışımız satın alma opsiyonu koymamamız oldu. Türk futboluna bir Yunus’u kazandırmak istiyorsak, bu hocayla ve Adana Demirspor’da bir yıl daha oynaması lazım. Burada bir yıl daha geçirirse Türk futbolu yeterli bir oyuncu kazanır.”

“Bir oyuncuyla anlaştık”

Süper Lig’de dönemin tamamlanmasına kısa bir süre kalan Murat Sancak, gelecek dönem için bir oyuncuyla anlaştıklarını söylemiş oldu. Sancak, transfer çalışmalarıyla ilgili, “Yeni dönem için bir futbolcuyla anlaştık. Mukavelesi devam ettiği için şu anda açıklama yapmamız yanlışsız değil. İsim veremeyiz, o gruba da saygısızlık olur.

Bu kadroya yarar sağlayacak isimleri katmamız gerekiyor. Biroldukça isim geliyor bize. Muric Manchester City’nin oyuncusu. Kiraladığımızda bize, Muric’in 2-3 yıl daha sonra birinci kalecileri olacağını söylemiş olduler. Kiralarlarsa aslına bakarsan bize kiralayacaklar.”
açıklamasında bulundu.