Osman Çakmak: Şampiyonluk Türk milletine armağan olsun

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nı şampiyonluk ile taçlandıran Ampute Futbol Ulusal Kadrosu, yurtta coşkuyla karşılanmaya devam ediyor. 2017 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonu olan Ulusal Grup, son şampiyon unvanı ile gittiği 2020 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’ndan da kupa ile döndü. Turnuvayı İHA muhabirine pahalandıran Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Osman Çakmak, “2017 Avrupa Şampiyonu olduğumuzda, ‘dün dünde kalmıştır, bugünü konuşmak gerekiyor’ demiştim arkadaşlarıma. bu biçimde ekip kaptanıydım. Hoca oldum daha sonrasında da devam ettik. Turnuvayı kıymetlendirecek olursak; bizim için sahiden hayli sıkıntı süreçten geçtik. Pandemiydi, sel felaketiydi, depremlerdi, yangınlardı. Yani daima aksilikler vardı. Bu aksilikleri olumlu bir havaya çevirmek lazımdı. Grubun ağabeyi, önderi, koçu, hocası olarak bunu anlatmaya çalıştım. Alanda yeni idman teknikleri, yeni idman metotları ve fazlaca güzel bir aile ortamı oluşturdum. Gittiğimizde de turnuvanın en renkli, en keyif veren, en dinamik kadrosunu kurduk. Futbolun ihtiyaçlarını yapan, 3 saniye daha sonra topu kendisine alıp yorulan kadro bizdik ve şampiyon olan ekip da biziz” tabirlerini kullandı.

“Türk milletine armağan olsun”

Şampiyonaya epey ağır tempo ile hazırlandıklarını kaydeden Teknik Yönetici Çakmak, “En az gol yiyen grubuz. Yalnızca bir sarı kart gördük. Turnuvanın en kıymetli oyuncusu bizde, asist hükümdarı, gol hükümdarı bizde. Türk milletine armağan olsun. 2022 Dünya Kupası’na mesken sahipliği yapacağız. Türk milletinin takviyesini istiyoruz. 2022 Dünya Kupası’na mesken sahipliği yapacağız. Türk milletinin takviyesini istiyoruz. Lakin şunu da söylemek istiyorum; bu mesken sahipliği için sponsora muhtaçlığımız var. Her şeyi devletten beklemeyelim. Biz de devlete gönüllülük temeli ile çalışıyoruz. Devlet bizi ödüllendiriyor. Ancak federasyonumuz ve kulüplere takviye olalım. İş beşerlerine söylüyorum. Gelin el birliği ile hoş bir turnuva yapalım. Gelen ülkeleri hoş ağırlayalım. Topu onlara vermeyelim, onları yormayalım şampiyon olan ekip biz olalım” halinde konuştu.

Ömer Güleryüz: “Hedeflerimizi Dünya Kupası’na yanlışsız çevirdik”

2020 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasının en kıymetli oyuncusu seçilen Ampute Ulusal Ekip futbolcusu Ömer Güleryüz, “Güzel bir turnuva geçirdik ekip halinde. Hocalarımı ve arkadaşlarımı kutluyorum hakikaten. İnanarak gittik Polonya’ya. Son Avrupa Şampiyonu bizdik ve şampiyonluğumuzu bırakmadık, son Avrupa Şampiyonu olarak da geri döndük. İspanya maçının bitiş düdüğü ile bir arada amaçlarımızı Dünya Kupası’na gerçek çevirdik. Bu hoş karşılama ve kutlamalar bittikten daha sonra Dünya Kupası için çalışmalara başlayacağız. Tek eksiğimiz olan Dünya Kupası, inşallah ülkemizde düzenlenecek ve inşallah ülkemizden göndermemeyi hedefliyoruz. Sahiden her futbolcunun her başarılı atletin coşkulu bir karşılama hayali vardır. Hocamız hoş bir röportaj vermişti, ‘bu ülke Falcao’yu Van Persie’yi karşılıyorsa bize de fazlaca hoş bir karşılama yapar’ diye. Hakikaten havaalanına indiğimiz andan itibaren çok hoş karşılamalar oluyor ve bu bizi fazlaca gururlandırıyor” diye konuştu.