Sağlık harcamaları, karşılıklı yardım nedir

Leyla

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,565
0
1
Son rapora göre AB'de Sağlık Durumu – Avrupa Komisyonu tarafından OECD ve Avrupa Sağlık Sistemleri ve Politikaları Gözlemevi'nin analizleri temel alınarak hazırlanmıştır – İtalyan vatandaşlarının hem doğrudan hem de gönüllü sağlık sigortası için sağlık harcamaları, toplam sağlık harcamalarının %24,5'ini temsil etmektedir: aa yüzdesi AB ortalamasından %30 daha yüksek (bu oran %18,9'dur, veriler 2021'e aittir). Bir başka ilginç gerçek de doğrudan harcamaların %45'inden fazlasının ayakta tedavi hizmetleri tarafından karşılanmasıdır. Bu, son yıllarda kesinlikle derinden değişen ve gelişecek olan genel senaryodur. Ve bu panoramada “yeni” bir oyuncu olan Casagit Salute ile karşılıklı sağlık hizmetleri de artıyor. Yeni sözcüğü tırnak içinde çünkü gerçekte karşılıklı yardımlaşma derneği 50 yıldır yardım sunuyordu, ancak şimdiye kadar kayıt yalnızca profesyonel kategorideki gazetecilere ayrılmıştı. Artık Casagit Salute, pazara açılarak ve sağlık hizmetleri yelpazesini herkese genişleterek değişimle karşı karşıya.

Karşılıklı yardım ve sigorta arasındaki farklar

Bir şirket karşılıklı yardım üyelerin kendilerinin ve tüm toplumun sağlığını korumak için gerekli olan sağlık harcamalarını desteklemek amacıyla yıllık katkı payı ödemesi esasına dayanmaktadır. Dolayısıyla sigortanın aksine kar amacı gütmez ve ticari bir işletme değildir. Ayrıca Casagit Salute, üyelerini daha önceki patolojilere göre seçmemekte ve 75 yaşına kadar kayıt yapılmasına izin vermekte, daha sonra üyeler talep etmedikçe (sigorta şirketleri bunun yerine yaş sınırı belirlemektedir) ekonomik durgunluk ihtimali olmadan tüm yaşamları boyunca onlara yardımcı olmaktadır. ). Tekrar ediyorum: prim kısmen vergiden düşülebilir. “Bu şirket, 70'li yılların ortasında kategorinin sağlığını korumak için bir dernek kuran ve daha sonra tamamlayıcı sağlık fonu haline gelen gazetecilerin büyük bir sezgisinin sonucudur. – diyor Casagit Salute Başkanı Gianfranco Giuliani – Şirketin şu anda 52 binden fazla üyesi var ve halka açılmaya karar verdi”.

Mükemmel tesislerden oluşan bir ağ

BenCasagit Salute'tan sağlık hizmeti teklifi İtalya çapında yüksek nitelikli yapı ve becerilerden oluşan bir ağa dayanmaktadır. Toplamda 650 tıbbi muayenehane, 700 diş muayenehanesi, 200 yatış merkezi ve 200 ayakta tedavi kliniği bulunmaktadır. Ancak üyelerin seçim özgürlüğü – Casagit Salute'un dayandığı bir değer – bağlı tesislerle sınırlı değildir: aslında sağlık masrafları, diğer doktorlara veya diğer merkezlere başvurmayı tercih ettiğinizde bile – fiyat listesine göre – geri ödenir. kamu ya da özel olmalarına bakılmaksızın.

Beş sağlık planı

“50 yıllık kutlamaların başlangıcında – devam ediyor Giuliani – Casagit Salute, hizmetlerini basit geri ödemenin çok ötesine genişletmeyi amaçlıyor. Güçlü dayanışma kimliğini teyit ederek, en zor anlarda daha hassas kullanıcıları korumak için sağlık ve refah türünde tam bir koruma sunmayı amaçlıyor.” beş farklı sağlık planı tıbbi masrafları karşılamak için: hastaneye yatışlardan ve ameliyatlardan uzman ziyaretlerine, klinik ve teşhis testlerinden diş bakımına, biletlerden kendi kendine yetmemeye, fiziksel ve rehabilitasyon terapilerinden protez ve gözlük satın alınmasına kadar. Giuliani, “Değişime yatırım yapmaya yeniden başlıyoruz,” diye bitiriyor, ancak bu ortak toplumu kuranlara ilham veren değerlere sıkı sıkıya bağlı kalıyoruz: dayanışma, misafirperverlik ve ilişkilerde derin insanlık.”