Serbest eczanelerde giderek daha fazla ilaç mevcut

Leyla

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,565
0
1
Ay sonuna kadar, PHT ilaçları el kitabı güncellenecektir; yani hastane (H) ile bölge (T) arasındaki yönetim ve tedavi sürekliliğine yönelik ilaçlar ve bunların bir kısmı hastane yerine serbest eczanelerden satın alınabilir. olanlar. Yasanın amacı aslında hangi tedavilerin şu anda DD (Doğrudan Dağıtım) veya DPC (Adına Dağıtım) ilaçları listesinden çıkarılıp bunun yerine DC (Konvansiyonel Dağıtım) kanalına eklenebileceğini değerlendirmektir.

Yeni AIFA'ya itiraz: İlaçlara erişimi hızlandırmanın zamanı geldi

09 Şubat 2024

Hastaneden bölgeye

“PHT ilaçlarının dağıtımında 2024 mali kanunun 44. maddesinde belirlenen değişikliği memnuniyetle karşılıyoruz: kronik hastalar artık bazı tedaviler için hastanelere değil, evlerinin yakınındaki eczanelere gidebilecek” – o Dün Senior Italia FederAnziani Başkanı Roberto Messina, Bakan Schillaci ve Müsteşar Gemmato'nun da katıldığı Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen konferansta şunları söyledi: Bu, milyonlarca hasta ve bakıcının, her şeyden önce hastalar için zamandan ve paradan tasarruf etmesine olanak tanıyacak. hastanelerden uzakta bazı kırsal bölgelerde yaşayanlar”.

KOAH'ta akciğerleri kök hücrelerle “onarmak” mümkün mü?

kaydeden Anna Lisa Bonfranceschi

15 Şubat 2024

Messina, bu talebin yıllardır çok sayıda hasta derneği tarafından yapıldığını hatırlıyor. Üç İtalyan'dan birinin KOAH, diyabet veya atriyal fibrilasyon gibi kronik bir hastalıktan etkilendiği tahmin ediliyor. Ve bu insanların çoğu yaşlı. “Hangi ilaçların dahil edilmesi gerektiğini tartışmaya istekli olduğu için Bakanlığa teşekkür ediyoruz” diye bitiriyor.

Konular