Sergen Yalçın’dan Sporting itirafı!

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın ile Rıdvan Yılmaz, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Sporting CP ile oynayacakları maçın öncesinde basın toplantısı düzenliyor.

Sergen Yalçın’ın açıklamaları şöyle;

“Çok sıradan goller yedik”

“UEFA Şampiyonlar Ligi’nde kısımlar halinde oynadığımız oyunlar bizi tatmin etti lakin sonuçlandırma konusunda epeyce önemli sıkıntılar yaşadık ve oynadığımız maçlarda hayli sıradan goller yedik. Oynadığımız ekipler kuvvetli ekipler ancak biz de kendi ülkemizin şampiyonuyuz.”

“Sakatlıklar kadronun ritmini bozdu”

“Yaşadığımız meseleler, sakatlıklar grubumuzun ritmini sıradan bir bozdu diyebilirim. 2-3 maç art geriye birebir takımla bir türlü çıkamadık. Oyun ritmini yakalayamadık ve bu da bizim için kimi meseleler yarattı.”

“Huzur konusunda bir problemimiz yok”

“Önümüzde hayli uzun bir süre var. Oyuncularımız yavaş yavaş önümüzdeki haftadan daha sonra geri dönecekler diye düşünüyorum. Huzur konusunda bir sorunumuz yok, bağlantı uygun, hepimizin birbiriyle diyalogu çok düzgün lakin bunu biraz daha çalışıp sonuca döndürmemiz gerek.”

“Grupta oynanan bütün maçlar zor”

“3 maç oynadık, 3 maçı kaybettik. Yarın yeni bir maç, maksadımız kazanmak. Daha risksiz, daha sağlam bir oyun oynayıp buradan istediğimiz sonuçla dönmek istiyoruz. Bu kolay mı, sıkıntı fakat bu kümede oynanan bütün maçlar sıkıntı.”

“Buna şükrediyoruz zira…”

“Çok radikal değişiklik yapacak durumumuz yok. Yarın 5-6 oyuncumuz bir daha yok. Buna şükrediyoruz zira daha evvelki maçta 12-13 tane oyuncumuz yoktu.”

“Oynadığımız oyunlar skora dönüşmüyor”

“Beklemediğimiz bir ortam oluştu sakatlıklar konusunda ancak oyunun ortasında bunlar var. kimi vakit oyuncuların performansı aşağı düşebiliyor, oynadığımız oyunlar skora dönüşmüyor, bu olduğu vakit tenkitler de fazla oluyor.”

“Oynadığımız oyun, skor oyunu. Oranın da değerli olması gerekiyor. Oyuncularımız gelecek. Şu anda epey erken, bizimle ilgili epey değişik yorumlar yapılıyor. Bizim rastgele bir düşüncemiz yok, çok yeterli durumdayız, huzurluyuz, içeride yaşadığımız bir sorun yok.”

“Sporting’in favori olduğunu düşünüyorum”

“Sporting’in favori olduğunu düşünüyorum, iç alanda oynuyorlar, İstanbul’da bize karşı kazandılar, favori olmaları çok olağan ancak biz de eksiklerimiz bulunmasına karşın kuvvetli bir kadroyuz. Yarın da âlâ bir oyunla buradan puan yahut puanlarla ayrılmak istiyoruz.”

“Korner kısmına kesinlikle tedbir alacağız”

“Sporting, yeterli ve atletik oyunculara sahip. İstanbul’da yediğimiz goller, 3 tane kornerden. Yarın korner kısmına kesinlikle tedbir alacağız.”

“Her şeyi yanlış anladığınız üzere…”

“Şanssızlık derken, her şeyi yanlış anladığınız üzere bunu da yanlış anladınız. Oyunun tamamında talih epeyce değerlidir. Yeterli oynarsın, bahtın olursa golü bulabilirsin. Talih faktöründen bahsederken, bundan bahsetmeye çalıştım, mevzuyu öteki yerlere götürdünüz.”

“Ne kadar uygun oynarsan oyna, bahttan bunu kastetmiştim ancak siz dediklerimle ilgili farklı şeyler algıladınız.”

“Geçen dönem da düzgün başlamadık”

Beşiktaş’ın genç futbolcusu Rıdvan Yılmaz, “Geçen dönem da dönem başında âlâ başlamadık. daha sonrasında ivme yakalayıp muvaffakiyetle devam ettik, bundan daha sonra da o denli olacağını düşünüyorum.” dedi.