Soft Analog’un “içinde Dünyanın” isimli EP’si

Benimki

New member
16 Haz 2021
139
0
0
Modüllerinde, çağdaş dünyadan ve bu sistemin ortasındaki beşerden, çağdaş ömrün yarattığı hislerden, farkındalıklardan bahseden Soft Analog, geçtiğimiz aylarda çıkardığı Kaçardım ve Mesafeler’in akabinde yeni üç müziğini daha sevenleriyle buluşturdu. Dinleyicilerinin alışık olduğu üsluplarını devam ettiren ikilinin Morrie Records etiketiyle çıkan içinde Dünyanın EP’sindeki devam modülleri olan Bir Çırpıntı Var, Kim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı? ve Yolculuk da özgür tınıları ve kuvvetli kelamlarıyla dikkat çekiyor.

EP’deki yeni kesimlerde eski synthler ile yumuşak ve chill havayı bozmadan sürdüren Soft Analog, şehir hayatına kişisel bir perspektiften bakarken beraberinde toplumsal bir eleştiri de yapmayı ihmal etmiyor. Yarattıkları zıtlık duygusuyla Bir Çırpıntı Var, Kim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı? ve Yolculuk parçalarının dinamik gücünü koruyan küme, müzikseverlere melankolik havayı da solutmayı başarıyor.

EP’deki Üç Yeni Modülün Klibi Yakında YouTube’da

Morrie Records etiketiyle yayınlanan içinde Dünyanın EP’sinde yer alan üç yeni modülün klibi de yakın vakitte YouTube’da müzikseverlerle buluşacak. Soft Analog’un kısa müddet evvel yayınladığı Uzaklıklar ve Kaçardım’ın kliplerinin akabinde yeni yayınlanacak üç modülün klibi ile öykü tamamlanacak. İkilinin yeni EP’sinde yer alan tüm kesimlerin kliplerinin direktörlüğünü ise Selçuk Demirci yaptı. Kliplerde, kamera karşısında performans sanatkarları Umut Sevgül ve Özgür Kavurmacıoğlu yer alıyor. Bunun yanında küme üyeleri Ömer Çelik ve İdil Tavşanlı tarafınca kaydedilen imgelerden de EP’yi hazırlama süreçlerini anlatan bir belgesel hazırlandı. Morrie Records yapımcılığında kurgusu tamamlanan belgesel dijital platformlarda izleyiciyle buluşacak.

Soft Analog’un Morrie Records etiketiyle 2 Temmuz’da yayınlanan üç parçası Bir Çırpıntı Var, Kim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı? ve Yolculuk’un kelamları, EP’nin daha evvel yayınlanan iki parçası Mesafeler ve Kaçardım’da da olduğu üzere; küme üyeleri İdil Tavşanlı ve Ömer Çelik tarafınca yazıldı. Modüllerin mastering’inde ise Başar Yurtçu’nun imzası bulunuyor.

Hibya Haber Ajansı