Tedavisinde hududu kesilince yüz felci geçiren bayan öldü

Leyla

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,603
0
1
İki çocuk annesi Yeliz Demirli (42), 2018 yılında damaklarındaki ağrı niçini ile İzmit ilçesinde bulunan özel bir diş sıhhati merkezine gitti. Burada uygulanan tedavi sırasında sonu kesilen Yeliz Demirli’nün yüzünün sol kısmı felç oldu. Yaşanan olayın akabinde cürüm duyurusunda bulunan Demirli ailesi bir yandan hukuk gayretini sürdürürken, bir yandan da Yeliz Demirli’nin ağrılarına tahlil bulmak için deva aradı.

1 Temmuz tarihinde ağrıları artan ve rahatsızlanan Yeliz Demirli, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı. ondan sonrasında özel bir hastaneye kaldırılan ve 2 sefer entübe edilip, 57 gün boyunca ağır bakımda kalan Yeliz Demirli, hayatını kaybetti.

Demirli’nin cenazesi yapılan süreçlerinin akabinde ailesine teslim edildi. İzmit Yeni Mahalle Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının akabinde Kocaeli Kent Mezarlığında toprağa verildi. Demirli’nin eşi Özer Demirli, eşinin ağrıları için kullandığı ilaçların tesiri ile rahatsızlandığını ve hukuk sürecini sürdüreceklerini söylemiş oldu.

İLAÇLARA REAKSİYON VERMEDİ

Eşi için tahlil bulamadıklarını belirten Özer Demirli, şunları söylemiş oldu:

– Yaptıkları kusur bu duruma getirdi. Verdikleri ilaçlarda uyuşturucu olduğu için eşimin bedenini bitirdiler. 3 tane ilaç kullanıyordu. kuvvetli ilaçlardı, içlerinde uyuşturucu unsur vardı. 3-4 yıldır kullanıyordu. 6 ay evvel ben bunun devasını bulun diye yardım istedim, fakat bulamadılar. 1 Temmuz’da rahatsızlandı, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine götürdük. Orası eşimi entübe edip özel bir hastaneye sevk etti.

– Dün akşam saatlerinde de vefat etti. 57 gündür ağır bakımda kaldı, iki sefer entübe edildi. Artık bedeni o ilaçlara reaksiyon veremedi. O yüzden yapacak bir şeyimiz kalmadı. Ağrısı fazlaca vardı. Lakin benim hukukî çabam devam ediyor. Ben bunun peşini bırakmayacağım. Gerekirse daha üst taşıyacağım. (İHA)