Tolunay Kafkas’tan Yusuf Demir tenkitlerine cevap!

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Trabzonspor ve Galatasaray’da forma giymiş eski ulusal futbolcu olan ve iki yıldır Ümit Ulusal Takımı’nda teknik yöneticilik yapan Tolunay Kafkas, flaş açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın Rapid Wien’den aldığı 19 yaşındaki futbolcu Yusuf Demir hakkında konuşan Kafkas, “Yusuf ile ilgili bilhassa genç ulusal ekiplerde gerekli teşebbüsleri, ben isim de vererek söyleyeyim, Nedim hoca, Güngör hocamız ilgilendik. Biz kendisini davet ettik, elimizde yazılar var. Bunu konuşurken dikkatli konuşmak lazım. Ben Ümit Ulusal Kadro teknik yöneticisi olduğum vakit Yusuf Demir, Avusturya Ümit Ulusal Takımı’nda forma giymişti. Bizim Yusuf Demir’i Ümit Ulusal Takımı’na almamız kelam konusu değildi prosedür gereği. Yusuf Demir bir tercih yapması gerekiyordu A Ulusal Ekip için. Ya bizi seçecekti ya da Avusturya Ulusal Takımı’nı. Ortalara diğer beşerler girip öteki şeyler söylemiş olduği vakit işin boyutları öteki tarafa gidiyor. Okan Buruk benim arkadaşım. Kullandığı sözleri bilerek konuşmak lazım bu işlerde bu kadar söyleyeyim. dedi.

‘İLERİ GİDERSE KARŞILIĞINI VERİRİM’

“İleri giderse onun da yanıtını ben veririm. Zira buradaki genç ulusal kadro hocaları ve biz fazlaca emek sarf ediyoruz ve az imkanlar ile bu işi yapmaya çalışıyoruz. Onun için hakikat konuşmak, yanlışsız bilgiler vermek lazım. Ben hürmet duyuyorum. Yusuf Demir Avusturya Ulusal Takımı’nı seçmiş olması onun tercihi fakat biz Yusuf Demir ile ilgili gerekli itinası gösterdiğimizi düşünüyorum Hoffenheim’da hayli değerli bir oyuncu var. O da Alman ulusal kadrolarında oynuyor. Kendisiyle gidip konuşacağım. Gelmesi için elimden geleni yapacağım. Yusuf Demir ile ilgili hocaların bana söylemiş olduği eksik bırakılmış bir şey yok. Öbür oyuncular konusunda tahminen olmuş olabilir fakat Yusuf Demir için elimizden geleni yaptık”

‘İŞ YAPAN İNSAN ELEŞTİRİLİR’

Kendisine gelen tenkitler hakkında konuşan Ümit Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Tolunay Kafkas, “Biz bir iş yapıyoruz. İş yapan insan eleştirilir. Tenkit demek insanların hakikat ve yanlışlarını ortaya koymak demektir. Ben yanlış yaptığım şeylere bakarım. Bu, benim özelliklerimden bir adedidir. Yanılgıyı evvel kendimde ararım. Bizler bir tercih yapıyoruz. Oyun sistemine göre, planlamaya göre, oyuncunun durumuna bakılırsa, performansına nazaran. Birtakım oyuncular, kimilerinin önüne geçiyor. Biz bir oyuncu kümesi ile devamlı çalışmıyoruz. Bu oyuncu kümeleri ile muhakkak takvim içerisinde çalışıp, ona nazaran takip ediyoruz. Formda olan oyuncuları yahut kalite ile performansı birbirinden ayırırım. Kaliteli oyuncuları devamlı mühlet almasa da buraya çağırmaya, oynatmaya çaba ederim ve benim gayem A ulusal ekip forması giyebilecek oyuncular ile burada çaba etmek.” dedi.

KAYNAK: MİLLİYET