Vitor Pereira: Kimin oynadığının değeri olmayacak

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira ve futbolculardan Luiz Gustavo Helsinki maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

“Kimin oynadığının ehemmiyeti olmayacak”

Son maçı tahlil ettiğimizde de çalışan, savaşan, organize bir grup imajı görmüştüm. Bunu goreceğiz yarın da… Farklı bir şey olmayacak. Kimin oynadığının değeri olmayacak.

“Sahada epey çalışıp, özveri gösterecekler”

Şu an burada bizimle olan oyuncular dünyanın en düzgün oyuncularıdır. Zira şu an mevcut elimdeki oyuncular onlar. 20 dakika da, 15 dakika da, 60 dakika da olsa oynayanların hepsi tıpkı ruhu sergilemeye çalışacaklar. Alanda fazlaca çalışıp, özveri gösterecekler.

Ben rakibin ne düşündüğünü denetim edemem”

Ben rakibin ne düşündüğünü denetim edemem. Ben kendi ekibimin ne düşündüğünü denetim ederim. Onlar da alana çıktıklarında bu olumsuz her şeyi unutacaklar. Tek maksadımız olan kazanmak için alana çıkacaklar.

“her insanın epeyce koştuğu, çalıştığı, bir manzara sergilemeye çalışacağız”

Olumsuz şartlardan bağımsız olarak bizim için değerli olan kendi oyunumuzu alana yansıtmamız olacak. Bu ruhu alana yansıtmaya çalışacağız. her insanın epeyce koştuğu, çalıştığı, elinden geleni yaptığı bir imaj sergilemeye çalışacağız.

“Agresif ve kaliteli futbol oynamaya çalışacağız”

Bu maçtan daha sonraki önümüzdeki birinci maçta… Önümüzdeki iki maçta da elimizden gelenin en güzelini yapıp her vakit ortaya koymak istediğimiz oyunu sergilemeye çalışacağız. Agresif ve kaliteli futbol oynamaya çalışacağız. Sonuna kadar savaşan kadro imgesi ortaya koymaya çalışacağız.

“Organize bir ekibe karşı oynayacağız”

Yağmur, soğuk ya da yapay çim üzere şartların bizim oyunumuzu etkilemesine müsaade vermeyeceğiz. Ona karşın bu stat bizim için dünyanın en hoş stadı olacak. Biz de bu maçı en âlâ biçimde geçirip küme evresine kalmak istiyoruz.

Sıkıntı bir maç olacak. Organize bir gruba karşı oynayacağız. Birtakım kaliteli oyuncuları olan bir ekibe karşı oynayacağız. Onlar da birebir hedefteler. Yarın alanda hırslı, organize ve kazanmak isteyen bir kadro imgesi sergileyeceğiz.

görüşmede konuşan Gustavo ise şunları kaydetti:

Benim bir ideolojim vardır”

Benim bir ideolojim vardır. Benim için kıymetli olan her vakit bir daha sonraki maçtır. Onun için hakikaten en düzgün biçimde hazırlanmaya çalışırım. Ben futbol oynamaktan keyif alıyorum. Futbola aşığım. Kendimi her vakit yüzde yüz olarak işime vermeye çalışıyorum.

Şartlardan bağımsız olarak bizim bir ideolojimiz var alana yansıtmaya çalıştığımız. Natürel ki biz ne istediğini bilen bir kadroyuz. Bunun için fazlaca çalıştık. Biz elimizden geleni yaptığımız sürece bu koşulların bizi etkilemeyeceğini düşünüyorum.

“Turu geçme emeliyle geldik”

Sahiden çok değerli bir maç Avrupa Ligi’nde devam edebilmemiz açısından. Biz buraya bu çeşidi geçme gayesiyle geldik. Hazırlıklarımızı bu doğrultuda tamamladık.