Yeni İnternet Dolandırıcılığı Uyarısı! Bu Düzmece E-postayı Yanıtlamamaya Dikkat Edin

Serkan

New member
16 Haz 2021
42
0
0
Lakin bu dolandırıcılıklar sırf e-posta yoluyla yapılmamaktadır, SMS yahut WhatsApp üzerinden bile talihlerini denerler. En yaygın aldatmalar içinde dolandırıcılar tıklamak ve akabinde bilgilerimizi girmek için insanlara bir ilişki gönderir. Sizlerin de bu durumda her vakit iletinin göndericisini ve ilişkide belirtilen adresi denetim etmeye ihtimam göstermeniz gerekmektedir. Birçok vakit sadece bu iki küçük bilgiyi denetim ederek bunun bir dolandırıcılık olduğunu çabucak anlayabilirsiniz.

YENİ ÇEVRİMİÇİ DOLANDIRICILIK UYARISI, DATA VE PARA İSTEYEN BU DÜZMECE POSTAYI YANITLAMAYIN!

Lakin artık fazlaca detaylı yeni bir kimlik avı dolandırıcılığı başladı. Bu sefer e-postanın düzmece göndericisi polis üzere görünüyor. E-posta, metinde bize karşı açılmış devam eden bir soruşturma yahut davanın olduğunu söyleyen bildiriler içeriyor. Ama dolandırmak gayesiyle yapılmış geçersiz bir e-posta ve bir aldatmacadır.

BU DURUMDA NE YAPILMALI?

Birtakım bireylerin cezbedilmesi, ekteki irtibata tıklaması yahut e-postayı yanıtlaması kolaydır. Lakin bu yalnızca bilgi ve parayı gasp etmenin bir yolu. kendini polis üzere göstermeye çalışan her hangi bir kontağa tıklamanızı isteyen bildirilere karşı her vakit dikkatli olmanız gerekir. EGM’nin resmi web sitesine yahut E-devlet üzerinden giriş yaparak isminize olan her şeyi denetim etmek mümkündür. Size gelen ve emin olduğunuz dolandırıcı içerikli e-postalar var ise EGM’nin resmi sitesinden bildirerek polis teşkilatının bu dolandırıcıların soruşturmasına ve tutuklamasına yardım etmiş olursunuz.

özetlemek gerekirsesı, e-posta üzerinden kendini polis olarak göstermeye çalışan bu yeni çevrimiçi dolandırıcılık ihtarına dikkat edin. Gerçek üzere görünecek kadar uygun yapılmış e-postalara aldanmayalım. bir süre evvel, hakikaten yasal görünen düzmece bir Gelir Yönetimi e-postası vardı, fakat bu da öbür bir dolandırıcılıktı. hiç bir polis yahut devlet kurumu bu cins irtibatları e-posta yahut bildiri yoluyla göndermez. En azından ödeme talep ederek yahut şahsi bilgilerinizin ifşa edilmesi için.