Belhanda birinci sefer konuştu! ‘G.Saray’a dava açtım’

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Türkiye mesleğine Galatasaray’da başlayan Younes Belhanda, Fransa basınından So Foot’a röportaj verdi. Faslı oyuncu, sarı-kırmızılı kadroda yaşadıklarını anlattı.

Muhabirin, “Galatasaray’a gitmedilk evvel kulübü ve ülkeyi biliyor muydun yoksa keşfetmek mi istedin?” sorusuna deneyimli oyuncu, “Futbolla ilgili şeyleri merak ediyordum. Durum beni korkutmadı. Gitmedilk evvel Fener’de oynayan Moussa Sow ve Issiar Dia ile konuştum ve keyif alacağımı söylemiş olduler. Ben de ‘Hadi gidiyoruz!’ dedim.” formunda cevapladı.

“BEN SNEİJDER DEĞİLİM”

“10 numaranın Sneijder’den alınıp sana verilmesi sende baskı yarattı mı?”
sorusuna 31 yaşındaki oyuncu, “Evet baskı yarattı. Zira Sneijder giyiyordu ve hala kulüpte oynuyordu. Ben istemedim. Bana 10 numarayı teklif ettiler ve ben de kabul ettim. Ben futbolu seviyorum, numaraları değil. Beni 10 numarada gördüklerinde Sneijder’in yaptıklarını yapacağımı düşündüler. Ben Sneijer değilim, golcü değilim. Ben oyunu kuran kişiyim!” diye konuştu.

TOPLUMSAL MEDYA KONUSU

“Taraftarlar beni seviyor, ben de onları seviyorum. Beni her gördüklerinde memnun oluyorlar. Ben toplumsal medya hesaplarımı kullanmıyorum, benim yerime birisi kullanıyor. Bir defasında 2 saatliğine şifremi istemiştim ve yorumlara karşılık veriyordum. Kafayı yiyecektim, bıraktım daha sonrasında. tekrar yapmadım, epey fazla vakit geçirirsem hapise girebilirim. (Gülerek)”

“Fatih Terim gerçek babam üzere. Beni her vakit, sıkıntı vakit içinderda bile korudu. İstese yalnızca kendini koruyabilirdi fakat o tenkitlerle yüzleşti. Real Madrid maçında ıslıklandım ve çıkmak istedim. Çok makus tepki vermiştim. Ancak Terim beni savundu.”

“KUPA KAZANAMAYACAKSINIZ DEDİM”

“Fenerbahçe maçlarında isteyerek o denli olmuyordum. Ben Galatasaray’a aşığım. 4 yılın sonunda Galatasaray’dan ayrıldığım için üzgündüm. hiç bir şey olmamış üzere davrandım fakat o denli değildi. Fenerbahçe maçları Montpellier – Nimes maçları gibiler ancak bin kat daha ateşli. Derbi derbidir. Fenerbahçe’ye karşı oynadığımda onları çıldırtıyordum. Onlara, ‘Ben burada olduğum sürece kupa kazanamayacaksınız’ dedim. Onlara karşı hiç kaybetmedik.”

AYRILIK SÜRECİ

Abdürrahim Albayrak’la başladı. 3 yıllık yeni kontrat için yanıma geldi ancak maaşımda da yarı yarıya indirilmişti. Memnundum, Galatasaray benim parçamdı. Mustafa Cengiz’in ofisinde bilgileri konuştuk. Karmaşıklıklar vardı ve Abdürrahim Albayrak ayrıldı. Başkanla yalnız kaldım bir anda ve “Ne istiyorsun?” diye sordu. Yeni mukavele için orada olduğumu söylemiş oldum ancak lider, “Sözleşme? Ne mukavelesi?” diye sordu.

“Şu an bir şey diyemem, durumlar biraz karışık. FIFA’da Galatasaray’a dava açtım ve çabucak hemen sonuçlanmadı. Gönderildim. Kulübü suçlamıyorum. Mustafa Cengiz yeni vefat etti. O yüzden her şeyi söylemek istemiyorum. Avukatlara ve kulüptekilere karşı beni kovmak istedi. Kimse ne olduğunu anlamadı. Fatih Terim kalmamı istedi ve halledebileceğini söylemiş oldu.”

“Benim için gurur dolu bir an değildi. Kalamazdım. Lider beni istemediğine dair yazı yayımladı. Şoke oldum. Herkes bana ne olduğunu soruyordu lakin niçin olduğunu anlamadım.”