Crespo: Trabzonspor maçı epeyce kıymetli

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Fenerbahçe’nin Portekizli orta alanı Miguel Crespo, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Çok düzgün çalıştıklarını tabir eden Crespo, ”Hocamızın isteklerini alana yansıtıyoruz. Her gün daha grup ve birlik olmaya çalışıyoruz. Uzun bir yolumuz var. Güç bir lig ve âlâ bir sonuçlar almak istiyoruz. Ben aslında tipik bir 8 numarayım. Ekibime hem ofans tıpkı zamandafansta yardım etmek istiyorum. Oyunun hem ofans birebir zamandafans ortamında iki taraflı biçimde yardımcı olmak istiyorum. Kendimi rahat hissettiğim durum 8 numara. Fenerbahçe hayli büyük bir kulüp, Türkiye’nin en büyük kulübü. Burada olmaktan dolayı epey memnunum. Çok yeterli bir taraftar kitlesi var ve bizde onları memnun etmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

”Trabzonspor maçında 3 puan almayı istiyoruz”

Harika Lig’de oynanacak Trabzonspor maçına değinen Crespo, ”Çok değerli bir maç. 3 puan almak istediğimiz bir maç. Maçın sıkıntı olacağını biliyoruz, onlar ortasında kolay bir maç olmayacak. Bu maçta 3 puan almayı epey istiyoruz” diye konuştu.

”Kazanma baskısının olması iyi”

Gruba katılış sürecine ve alakalara değinen Miguel Crespo, ”hemen çabucak yeni geldim ve ötürüsıyla hocamızın benden neler istediğini anlaya çalışıyorum. Kesinlikle performansım maç maç artacaktır. Ben de kendimi oynadıkça bulacağım. Şimdiye kadar elimden geleni yaptım fakat daha güzelini yapabilirim. Transfer sürecim fazlaca çabuk gerçekleşti. Hocanın ilgisi duyar duymaz gurur duydum ve kendisi büyük bir hoca. Gelişimime yardımcı oluyor. Bu kulüpte ve hocamızla çalışmaktan dolayı epeyce memnunum. Daha evvel burada oynamış Portekizli oyuncularla konuşma fırsatı bulamadım. Transfer sürecim süratliydi. Rastgele bir oyuncuyla konuşma fırsatım olmadı. Hiç kuşku yok ki mesleğimi geliştirmek için buraya geldim. Ulusal ekip amaçlarımdan bir tanesi. Burada epey çalışıp ulusal ekipte yer alıp amaçlarımı gerçekleştirmek istiyorum. Ben asında kazanma baskısının güzel olduğunu düşünüyorum. Bu baskı bizi daha fazla çalışmaya itiyor. Biz de her gün gün daha fazla çalışıp kulübün hak ettiği şampiyonluğu kazanmak istiyoruz” tabirlerini kullandı.