Ertuğrul Sağlam’dan itiraf! ‘Avrupa’dan teklif almıştım’

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Bursaspor’u 2010 yılında şampiyon yapan teknik yönetici Ertuğrul Sağlam, Bursa Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin davetlisi olarak gençlerle bir ortaya geldi. Yüksek Lisans mezunu olan ve akademik meslek manasında da futbol dünyasının en kıymetli isimlerinden olan Sağlam, panelde sorulan tüm sorulara samimiyetle karşılık verdi.

Samsunspor, Beşiktaş ve Ulusal Ekip formaları ile futbolculuk periyodunda sayısız muvaffakiyete imza atan ve teknik yönetici olarak da Kayserispor, Beşiktaş, Bursaspor, Eskişehirspor, Yeni Malatyaspor ve Samsunspor’da vazife alan Sağlam, 2010 yılında Bursaspor ile Üstün Lig şampiyonluğu sevinci hayatış ve Türk futbolunda bir Anadolu ihtilaline imza atmıştı. Ayrıyeten başarılı teknik adam, çalıştırdığı kadrolarla 9 dönem Avrupa kupalarında uzunluk gösterdi.

“İNŞALLAH BURSASPOR İLE BİR GÜN BU MUVAFFAKİYETLERİ TEKRAR YAŞAYACAĞIZ”

Bursaspor günlerinin sorulması üzerine Sağlam. “Kariyerimdeki en değerli ve en büyük başarıyı Bursaspor’da yaşadım. Bir Anadolu grubuyla Muhteşem Lig şampiyonu olmak Türkiye’deki her Türk hocanın hayalidir. Ve o muvaffakiyet ile birlikte gerisinden aldığımız 3.’lük ve daha sonrasındaki 4. ve 5.’liklerle hoş yıllar geçirdik. Geçen gün Bursa’da katıldığım merasimde de lisana getirdiğim üzere, inşallah Bursaspor’da bu muvaffakiyetleri bir gün bir daha yaşayacağız ve şampiyonluklar bakılırsaceğiz. İnşallah Allah da bize bu muvaffakiyetleri bir daha yakalayacağımız ortamı hazırlar. Benim de beklentim bu” diye konuştu.

“BURSASPOR’DA ÇALIŞIRKEN AVRUPA’DAN TEKLİF ALMIŞTIM”

Bursaspor’da teknik yöneticilik yaptığı periyotta Avrupa’dan teklif aldığını belirten Ertuğrul Sağlam, “Bu tekliflere karşın ben Bursaspor’da kalmayı tercih ettim. O devir bilhassa şampiyonluk daha sonrası gayem, Bursaspor’u bir Avrupa kulübü haline getirmekti. Her dönem Avrupa kupalarına katılan ve oralarda kalıcı olabilen bir kulüp hayaliyle gelen teklifleri değerlendirmedim” tabirlerini kullandı.

“HER TOPLULUĞUN BENDEKİ YERİ AYRI”

Beşiktaş’ta da hem futbolcu birebir vakitte teknik yöneticilik yaptığı devirlere ilişkin anılarını anlatan Sağlam, “Samsunspor’dan Beşiktaş’a transfer olacağım periyotta Almanya’nın Schalke 04 grubundan da teklif almıştım. Fakat bu teklife karşın tercihim Beşiktaş’tan yana oldu. Beşiktaş’a giderken de kulübüme astronomik bir fiyat de kazandırmıştım. Ayrıyeten Beşiktaş’taki teknik adamlık dönemimde de Belçika’nın Anderlecht kadrosundan teklif almıştım” dedi.

“SON 1 AYDA 2 MUHTEŞEM LİG KADROSUNDAN TEKLİF ALDIM”

Öbür kadrolardan teklif alıp almadığı sorulan şampiyon teknik adam, “Özellikle son 1 ay içerisinde 5 tane TFF 1. Lig ve 2 tane Harika Lig grubundan teklif aldım lakin bunları olumlu olarak değerlendirmedim” sözlerini kullandı.