“Kadın Portreleri”: Kanser hastaları yaşayan heykellere dönüşüyor

Leyla

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,565
0
1
Hastane çarşaflarından kişiye özel kıyafetler yapılıyor. Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bu öğleden sonra Pavia'daki Almo Collegio Borromeo'da 15 kanser hastası bu sembolik giysilerle geçit töreni yapacak. Ve heykeller beyaz silüetlerine yansıtılarak sanat eseri haline getirilecek. Ulusal Hadronterapi Merkezi'nin (Cnao) Policlinico San Matteo ve Pavia'daki ICS Maugeri ile birlikte bir tümörle karşı karşıya olan kadınlara ithaf etmek üzere tasarlayıp gerçekleştirdiği bir etkinlik olan “Kadın Portreleri”nin ardındaki düşünce budur.

Meme Sağlığı bülteni – nasıl abone olunur

Yaşayan heykeller gibi

Projelendirilecek eserler “giyimli heykeller” Stefano Bressani, geri dönüşüme ve sürdürülebilirliğe dayalı yeni bir çağdaş sanat tekniği yaratan sanatın terzisi olarak tanımlanıyor. Onun kreasyonları aslında kullanılmış giysilerden elde edilen kumaşlarla kaplanmış plastik malzemeden yapılmış ve onun vizyonunda ebedi hale gelen heykellerdir. Bu etkinlik için seçilen koleksiyon #picassoreloaded olup, sanatçının Picasso'nun eserlerini kendi görüntülerini yeniden düzenleyerek yeniden yorumladığı uluslararası bir sergide zaten sergilendi.

Bir Kadın Portresi, #picassoreloaded Koleksiyonu.  Stefano Bressani'nin izniyle

Bir Kadın Portresi, #picassoreloaded Koleksiyonu. Stefano Bressani'nin izniyle

“#picassoreloaded koleksiyonundaki çalışmalar, yara izlerini ve bunların işlenmesini ifade edebiliyor” diye açıklıyor Meme Sağlığı Bressani – Ama Cnao bu projede işbirliği yapmak için benimle iletişime geçtiğinde, biz bu konuyu tartışırken, kadınları canlı heykellere dönüştürebileceğim ve onları giydirmek için hastane çarşaflarını kullanabileceğim sezgisine kapıldım. Buradaki fikir, onlar için acı ve çirkinlikle ilişkilendirilen bir şeyi alıp onu bir güzellik ve hafiflik sembolüne dönüştürmek: bir mesajın sanat yoluyla nasıl tamamen çarpıtılabileceğinin gösterilmesi. Daha sonra #picassoreloaded ile kadınları tasvir eden çalışmaları modellerin üzerine yansıtıp onları yeniden dönüştüreceğiz.”

Bayanlar ve baylar, işte Yeniden Doğuş defilesi

kaydeden Tiziana Moriconi

10 Eylül 2021

Benlik saygısı hakkında konuşmak için yüksek moda alfabesi

Bu nedenle bugünkü etkinlik “sadece” hasta modellerinin geçit töreni olmayacak, aynı zamanda matryoshka kavramlarına dayanan sürekli değişen bir gösteri olacak: sonuncusu, merkezde, kanser teşhisinden sonra yeniden doğuş olacak. “Giyecekleri 15 modeli tasarlarken yeniden doğuş ve kendini sevme simgelerini temel aldım” diyor Nada Yeni1998 yılında “Dönüştürülebilir Elbise”nin patentini alan ve Bressani'nin projesinde yer alan tasarımcı – aslında Botticelli'nin Bahar tablosundan ve lotus çiçeğinden ilham almıştım. Çarşaflardan 1.500'den fazla yaprak kestik ve el sanatları ile dekorasyonları yüksek moda tekniklerini kullanarak tasarladık. Artık kumaşın kökenini anlamak zor.”

için yapılan kıyafetlerin eskizleri

[IMG alt="<span class=gwt-InlineHTML kpm3-ContentLabel>“Kadın Portreleri” için yapılan kıyafetlerin eskizleri. Nada Nuovo'nun izniyle</span>“/></noscript></p>
<br><p> </source></source></source></picture><figcaption><span class="]https://www.repstatic.it/content/contenthub/img/2024/03/08/170128099-b964a6b8-218f-4031-a92c-50ac7bbc497f.jpg[/IMG]“Kadın Portreleri” için yapılan kıyafetlerin eskizleri. Nada Nuovo'nun izniyle

Stilist, kıyafetleri hasta modellerinin ölçülerine göre yarattı ancak her biri için doğru elbiseyi seçeceği bugün ilk kez onlarla yüz yüze görüşecek: “Benim için mesaj, bunun mümkün olduğudur ipek şifon bir elbise giymiyor olsanız bile, pamuklu bir çarşaftan yaratılmış olsanız bile, her durumda kişinin özgüvenini geliştirmek için çalışmaktır.

Barbara ve kansere karşı terapi olarak sanat: “Hastanede gördüklerini çizdim”

08 Nisan 2022

Geçit töreninin anlamı

Hastalığın ötesinde kişiye bakım vermenin önemini anlatmak ve böylece kanserden etkilenenlerin hasta olma durumuyla özdeşleşmesi gerektiği fikrini ortadan kaldırmak isteyen giderek daha fazla girişim var. Modeller arasında yer alacak Scarlettyedi yıl önce meme kanseri teşhisi konulan ve bugün diğer hastalara yardım eden; Enzametastatik akciğer kanseriyle karşı karşıya olan ve her zaman dudaklarında ruj bulunan, Cenevre Henüz 19 yaşındayken nadir görülen bir kemik tümörüyle karşı karşıya kalan sanatçı, şu anda resimli çocuk kitabı üzerinde çalışıyor. VE PaolaUzun yıllardır metastatik meme kanseriyle yaşayan (blog yazarları arasında) Dövüş, yaşa, gülümse): “Benim için bugün gösteri yapmak çok önemli. Geçen yıl, tam da bu günlerde tedavi için Cnao'daydım. Bazen hastalığın gösteriye dönüşme riski de olsa, tedavi olmak üzere olan veya tedavi görmekte olan hastalara bir umut mesajı vermek ve kurtaran yere duyduğum şükran için yüzümü koymaya karar verdim. hayat benim. Kullanılan teknoloji açısından küresel bir mükemmellik, aynı zamanda insani bakış açısına sahip, sadece hastalığı iyileştirmekle kalmayıp hastalara çok yönlü bakım sağlayan harika insanlar tarafından yapıldı.”

Manzara “iyileştiğinde” yeşil terapi

24 Kasım 2023

Etkinlik, geçit töreninin yanı sıra kahkaha terapisinden müziğe kadar çok daha fazlasını içeriyor. “Bu girişim, hastalarımızla katı klinik alanın ötesinde de ilgilenme arzusundan doğdu” diyor Esther Orlandi, Pavia Üniversitesi Klinik-Cerrahi, Teşhis ve Pediatrik Bilimler Bölümü Araştırmacısı ve Cnao Vakfı Klinik Bölümü Direktörü – Defile, kanserin bıraktığı yaraların yanı sıra vücudu da giydirmeyi amaçlıyor bu kadınların bedeninde ve ruhunda. Bu, Cnao'nun 'Kalbi Kullanalım' projesiyle hastalarının yaşam kalitesini iyileştirmek için bir süredir izlediği yolda bir adım daha atıyor. Ve bu, Cnao, Policlinico San Matteo ve ICS Maugeri gibi üç mükemmel kuruluşun ağ kurma becerisine sahip olduğunun bir başka kanıtıdır. En iyi terapötik yaklaşımı sağlamak için multidisipliner bir bakış açısıyla işbirliği yapıyoruz ve aynı zamanda kanserden sonraki hayatla yüzleşen kadınlarla birlikte güçlerimizi birleştirerek onların hastalığın ötesinde kadınlıklarını yeniden keşfetmelerine yardımcı oluyoruz” diye bitiriyor.