Kanserle mücadele eden çocukların yazdığı yeni şarkı “Ben sadece on altı yaşındaydım”

Leyla

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,558
0
1
Paylaşmak, daha az yalnız hissetmek ve hikayenizi anlatmak için şarkı söyleyin. Ve bunu, sadece gençlerin tarifine sahip olduğu aynı anda hem hafif hem de ezici bir güçle yapın. Milano Ulusal Kanser Enstitüsü’nün (INT) Gençlik Projesi’nin çocuklarının yeni şarkısı “Ben sadece on altı yaşındaydım” bu notlardan doğdu. Büyük başarı “Palle di Natale”nin ardından çocuklar, İtalyan ve uluslararası müzik sahnesinin önde gelen isimleriyle yapılan işbirliğinden kaynaklanan bir projeyle şaşırtmak için geri döndüler. Fasogrubun basçısı Elio ve Tese HikayeleriVe Tony Hadley, eski Spandau Balesi solisti ve küresel pop müzik ikonu. Şarkı tüm yayın platformlarında mevcut ve şarkının dijital olarak indirilmesinden elde edilecek gelir, 1987’den beri bölümün klinik faaliyetlerini ve araştırmalarını destekleyen Bianca Garavaglia Derneği’ne (ABG) ve Progetto Giovani’ye bağışlanacak.

“Sadece on altı yaşındaydım”

“Bana gitmem gerektiğini söylediklerinde sadece 16 yaşındaydım ve sen asla böyle bir yolculuğa gerçekten hazır değilsin.” Bunlar metnin ilk kelimeleridir. sadece on altı yaşındaydım“Dünyadaki kanserli tüm ergenlerin” hikayesini anlatan bir şarkı – açıklıyor Andrew FerrariYouth Project’in yaratıcısı ve koordinatörü – Bu gençlerin hayallerini uluslararası düzeyde daha da ileriye taşımak için İngilizce yazılmış dokunaklı ve şiirsel bir şarkıdır. true story”, 2021 yılında Youth Project’in çocukları tarafından Gianfelice Facchetti’nin koordinasyonunda oluşturulan ve Spotify’da da bulunan podcast. Öğrenciler tarafından yazılan bir dizi cümle kendileri tarafından uyarlandı ve müziği Faso, Stefano Signoroni tarafından yapıldı. , Giacomo Ruggeri ve Tommaso Ruggeri. Tony Hadley daha sonra gençlerden oluşan koronun sesine karışan sesini ödünç verdi. Şarkı, bir günden diğerine hayatını alt üst etmek zorunda kalan birinin hikayesini anlatıyor. korkulardan, arzulardan, kaçma arzusundan ve bazen de şanslı karşılaşmalardan oluşan beklenmedik ve zor bir yolla yüzleşin.

Özel merkezler ve daha fazla deneme. İşte kanserli gençlerin ihtiyacı olan şeyler

kaydeden Tiziana Moriconi

08 Nisan 2021

Gençlik Projesi

INT’nin Pediatrik Onkolojinin Karmaşık Yapısının ayrılmaz bir parçası olan Gençlik Projesi, adolesan kanser hastalarına adanmıştır ve iki hedefi vardır: biri klinik, diğeri ise çocukların hayatlarının küresel bakımını amaçlamaktadır. Bu esastır, aslında unutmayın Mark VottaMilano Ulusal Kanser Enstitüsü Başkanı, “bu süreçte bile bireyselliklerini koruyorlar”. Müzik, diğer yaratıcı ve sanatsal biçimlerle (fotoğraf, moda, video, yazı) birlikte, çocuklara paylaşma ve hafiflik için fırsatlar sunarak önemli bir role sahiptir, ancak her şeyden önce hikayelerini anlatmak ve korkuları ve umutlarıyla yüzleşmek için yenilikçi araçlar sunar. Geçmişte, “Palle di Natale” ve “Sei tu l’estate” şarkıları, “Mutluluğun peşinde” fotoğraf projesi, “Loop, non si torna” çizgi romanı ve videolar dahil olmak üzere başka projeler geliştirildi. “Tumorial”.

Tumorial, gençlerin kanserle başa çıkmalarına yardımcı olacak ilk eğitim videoları serisi

kaydeden MARIA TERESA BRADASCIO

10 Haziran 2019
Ergenlerde tümör sayısı

İtalya’da her yıl 15 ila 19 yaşları arasındaki 900 ergen kansere yakalanıyor. İyileşme şansı iyidir, küresel olarak %80’in üzerindedir, ancak hastaların doğru bakımı, özellikle yeterli süre ve yapılarda alabilmeleri çok önemlidir: “Maalesef bu her zaman olmuyor”, diye açıklıyor Kompleks Direktörü Maura Massimino. INT’nin Pediatrik Onkolojisinin Yapısı: “Klinik bir bakış açısından, aslında ergenler, mükemmel tedavilere erişimde ve klinik deneylere kaydolmada zorluk çeken, bir anlamda orta bir zemindedir”. Bu çocukların hikayelerini anlatmak, sözlerine devam ediyor Ferrari, bu nedenle, bu yaş grubu için tedavi yolunu karakterize eden daha karmaşık yönlere ışık tutmak için çok önemli: “Aynı hastalıkla – diye devam ediyor – bir ergenin iyileşme olasılığı bir ergenden daha az. Bu durumu iyileştirmek için, Gençlik Projemiz gibi özel projelere ve aynı zamanda ortak ve kurumsal yaklaşımları tanımlayan ulusal ve uluslararası projelere ihtiyaç vardır”.

Kanser Enstitüsü’nün gençleri “Sei tu l’estate” yeni bir hit ile geri döndü

tarafından TIZIANA MORICONI

19 Haziran 2018
Kemoterapi ve arzular

“Ergenlik çağındaki hastalarımızla – onların bavullarını topladıkları, dansa gitmek için bavullarını boşalttıkları ve içlerini umut, cesaret, kararlılık ve bir sürü pijamayla doldurdukları andan kendilerini bir koltukta otururken buldukları ana kadarki yolculuklarını anlatmak istedik” diye bitiriyor Ferrari. doktorların karşısına oturun ve kaçış arzusundan başka bir şey düşünemezsiniz. Kemoterapi pompasının ‘bip bip’ sesleri eşliğinde geçen geceleri de unutmadan. Çocukların metninde çok fazla melankoli ve çok fazla hastane var, ama bir de muazzam yardımda bulunan ve doğru yolu nasıl göstereceklerini bilen arkadaşların keşfi var, koğuş arkadaşları gibi, burada Projede bulunan arkadaşlar. Genç. Sonunda yağmurda bisiklete binmek, sesim kısılana kadar şarkı söylemek ve sabaha kadar dans etmek arzusu burada.”

Laura Marziali: “Unutulma hakkıyla ilgili yasa için hikayem”

kaydeden Tiziana Moriconi

27 Ekim 2022