Metin Öztürk: Taraftarlar bayraklarını şimdiden hazırlasın

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Galatasaray’da bir daha başkanlığa aday olacağını açıklayan eski yöneticilerden Metin Öztürk, kulübü ileriye götürecek projelerle yola çıktıklarını söylemiş oldu.

Sarı-kırmızılı kulüpte son seçimde de başkanlık için yarışan Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllık olağan mali genel heyette idari taraftan ibra edilmeyen Burak Elmas başkanlığındaki idarenin kulübü seçime götürme sonucu aldığını hatırlattı.

Tüzük gereği mevcut idarenin bir ay ortasında seçim tarihini açıklaması gerektiğini aktaran Öztürk, “Yönetim hayli nazik bir duruş sergiledi. Lideri takdir etmek lazım. Bunu mahkemeye götürebilirdi. Mahkemeye götürseydi, yüzde 100 yürütmeyi durdurma sonucu çıkarırdı. Bu daha evvel de oldu. Burak Elmas idaresine bu mevzuda teşekkür etmek lazım.” dedi.

Metin Öztürk, geçen yıl lider adaylığı sürecinde kulübü 28 Mayıs 2022’de seçime götürme kelamı verdiklerini anımsatarak, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Bunun birtakım sebepleri vardı. Yeni yapılmış Bankalar Birliği muahedesinin içeriğini hiç bir aday bilmiyordu. ötürüsıyla içerdeki durumu bilmeden üç yıl için o koltuğu işgal etmek bize yanlış geldi. Ayrıyeten en epey oy alacak adayın yüzde 30-32 alacağını kestirim ediyorduk. O da o denli oldu. Demek ki kazansanız dahi yüzde 70’i temsil etmiyorsunuz. Bir öbür durum da ibra olayı. Evet taahhütlerini yerine getiremedikleri için ben bu idare için ibrasızlık oyu kullandım. Bakın daha sonraki gün sabah saat 08.00’de çıktı beşerler, 22 saat o salonda kaldılar. Üyenin iradesi tam olarak sandığa yansıyamadı. O gün 2 bin 500 kişi geldi, bin 300 kişi oy kullandı. kararın benim verdiğim oyla tıpkı biçimde neticelenmesi değerli değil. Bilakis de olsa birebir şeyi söyleyecektim. Biz geçen sene de ‘Bu ibra hususlarıyla her sene idaresi gönderirsek, burada bir istikrar olmaz.’ dedik. Onun için, ‘İbra olsak da olmasak da kulübü 28 Mayıs 2022’de seçime götüreceğiz, tüzüğü değiştireceğiz, genel şurası iki güne yayacağız. İkinci gün herkes uygar bir ortamda 10 dakika ortasında oyunu kullanacak, bu sayede genel şuraya gelenlerin azınlığının değil tamamının iradesi sandığa yansıyacak.’ dedik.”

“6 ay daha sonra gönderilmek için de üç sene çalışma yapmam”

Metin Öztürk, sarı-kırmızılı kulüpte yapılacak seçim için takımı ve projeleriyle hazır olduğunu vurgulayarak, “İki sene çalışıp, muhakkak projeleri ve grubu bir yere getirip, 6 ay daha sonra ‘Yokum’ demek aslına bakarsan sizi gayriciddi hale getirir. Seçime katılan adaylardan birebir grup ve listeyle devam eden yalnızca biz varız. Bizim dışımızda yok.” sözlerini kullandı.

Galatasaray’da vaatten çok projelerin değerli olduğunu anlatan Öztürk, “Biz siyasetçi değiliz, biz Galatasaraylıyız. Seçilen her lider bizim liderimiz. Yani Galatasaray’da durum Fenerbahçe üzere değil. Fenerbahçe’de dört yıldır başarısız sonuçlar var lakin kulübün lideri bütün branşlara sponsorsa, başarısızlık halinde onu nasıl göndereceksiniz? Galatasaray kadar demokratik bir topluluk bence değil Türkiye’de, dünyada yok. Başarısız olan bir grubu 6 ayda gönderdiler. Yarın biz başarısız olursak, bizi de gönderecekler. Onun için boş vaatlere gerek yok. Gelirsiniz, yaparsınız. Taraftarımız ve topluluğumuz rahat etsin. Ben ve grubum 3 seneyi aşan hazırlığı 6 ay daha sonra gönderilmek için yapmadık.” tabirlerini kullandı.

Öztürk, mevcut idarenin başarısız olduğunu lakin bu süreçte kimi talihsizliklerin de yaşandığını lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Faruk Süren liderimizin bir lafı var, ‘Galatasaray üçüncüyse sonuncudur.’ diyor. Üçüncülükten daha sonra konuşmamak gerekir. Lakin hepsini idareye yıkmamak lazım. Burada federasyon var, hakemler var, şansızlık var, sakatlık var… Bir sürü şey var. Ben idarenin avukatı değilim, esasen onları ibra etmemişim. Seçimi biz kazanırsak, taraftarlar bayraklarını şimdiden hazırlasın. Önümüzdeki dönemin en önemli şampiyonluk adayı Galatasaray’dır. Bizim en güvendiğimiz şey projelerimiz. Galatasaray taraftarı ve topluluğu epeyce şanslı. Refleksleri epeyce güçlü. Hiç merak etmesinler, önümüzdeki sene olağanüstü bir dönem geçirecekler. Keşke Avrupa kupalarına da gidebiliyor olsaydık. Fakat elimizdeki materyal her neyse, en güzel yemeği onunla yapacağız.”