Terim’in ayrılığı daha sonrası birinci kere konuştu!

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim ile yolların ayrılması büyük yankı uyandırdı. Sarı-kırmızılılarda yeni hocanın kim olacağı merak ediliyor.

Başkan Burak Elmas, NEF Stadyumu’nda düzenlediği basın toplantısında gündemdeki hususlarla ilgili değerli açıklamalarda bulunuyor.

Burak Elmas’ın açıklamaları şöyle:

“Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın kederini yaşadık”

“Bugün epeyce acı bir haber aldık. Eski atletimiz Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın hüznünü yaşadık. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve Konyaspor topluluğuna baş sıhhati diliyorum. Yeri cennet olsun.”

“Galatasaray’ın kıymetlerinde bir üslup vardır”

“Galatasaray; fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür bir kulüptür. Galatasaray’ın bedellerinde bir üslup vardır. Bu, bizim için epeyce kıymetlidir zira bizi, öteki kulüplerden ayıran bir faktördür. Tenkitleri hürmetle karşılayan bir liderim.”

“Son sonucu lider verir”

“Galatasaray’da başkanlık sistemi vardır. Tartışır, konuşur ve son sonucu lider verir. Ben aday olurken çok güç kararlar vermem gerekeceğini biliyordum.”

“Herkes kendine çekidüzen versin”

“Kararlarımın bedelini ödemeye her vakit hazırım lakin Galatasaray başkanlık makamına hakaret edilmesine, kulübe ziyan verilmesine asla müsaade vermem. Herkes kendine çekidüzen versin.”

“Fatih hoca, birinci olarak epey sevdiğim biri…”

“Ayrılık hiç olaylı olmadı. Fatih hoca, en evvel hayli sevdiğim biri ve divan şurası üyemiz, teknik yöneticimiz. Yollarımızı ayırmamız da Galatasaray’a yakışır bir biçimde oldu.”

“Hepimiz Galatasaray’ın yeterliliğini istiyoruz”

“Bu mevzuyu uzatarak Galatasaray’ı yıpratmak ismine bir irtibat yürütülüyor. Hocamızla ortamızda son derece Galatasaray’a yakışan konuşmalar oldu. Hepimiz Galatasaray’ın yeterliliğini istiyoruz ancak sonuçta ben liderim ve en hakikat sonucu vermek için nazaranvli benim.”

“Hocamız nazaranvdeyken öteki bir hoca ile görüşmedik”

“Hocamız bakılırsavdeyken yerine bir hoca ile görüşmedik. Lakin Galatasaray liderinin futbol paydaşlarıyla münasebetinin olması ve daima irtibatta olup görüşmesi son derece olağandır.”

“Bunu da Fatih hoca özelinde söylemiyorum, rastgele bir hoca nazaranvdeyken de yapabilir, görüşebilir. Benim bugün birfazlaca kulüp lideriyle, birfazlaca teknik yöneticiyle, biroldukca futbolcuyla ilgilerim var, görüşüyoruz.”

“Stratejimizden asla vazgeçmiyoruz”

“Fatih hocayla ilgili devamlı birebir şeyi söylüyorum; bir teknik yöneticilik beraberliği futbolda her vakit karşılıklı olarak bitmiş oldurilebilir. Stratejimizden asla vazgeçmiyoruz. Bu stratejiler, hem benden birebir vakitte herkesten daha değerli.”

“Bu kararları verirken ben de üzülüyorum”

“Çok kıymetli bir kurum yönetiyoruz. Omuzlarımda, arkadaşlarımın da omuzlarında epey ağır bir yük var. Kararları sevgi üzerinden alamayız. her insanın Galatasaraylılığı kendine. Çok düzgün bir Galatasaraylı olmaya çalışıyorum. Bütün bu kararları verirken ben de üzülüyorum.”

“Galatasaray için yanlışsız bildiğim kararları kimi vakit üzülerek de olsa içim acıyarak da olsa almak zorundayım.”

“Tüm sorumluluk bana aittir”

“Ben her şeyden sorumluyum. Ben Galatasaray lideriyim. Tüm sorumluluk bana aittir. Her uygun şeyde de makûs şeyde de bana aittir. Aldığım kararların sonuçlarını daima birlikte goreceğiz. Ben anlık karar almıyorum. Galatasaray’ın geleceği için en uygun sonucu alıyorum.”

“Hocamızla yaptığım görüşmeyi kimseye anlatmadım”

“Sevgili hocamızla yaptığım görüşmeyi takım arkadaşlarım dahil, kimseye anlatmadım. Hem hocamıza duyduğum hürmetten tıpkı vakitte geçmişte bu tıp ayrılıkların Galatasaray’a kimi vakit yakışmaması sebebiyle bunu bu biçimde yaptım. Biroldukça haber gerçeği yansıtmıyor.”

“Tazminat konusunda hocamızın talebi olmadı”

“Tazminat konusunda hocamızın talebi olmadı. Kontrat ölçüsünde gerekeni yapacağımızı söylemiş oldum ancak hocamız, asla bu biçimde bir talebi olmayacağını söylemiş oldu.”

“Yola çıkarken boş sözleşmeye imza atmıştık.”

“beraber olmayı bildiğiniz kadar Galatasaray’da ayrılmayı da hakikat yapmanız lazım.”

“Tercihim Fatih hoca oldu lakin…”

“Fatih Terim’den seçim vaadi diye bahsetmek hocaya saygısızlık olur. Tercihim Fatih hoca oldu ancak benim seçimdeki vaadim Galatasaray için yapmak istediğim projelerdi ve bunun için çabalıyoruz. Saha sonuçlarını kimse garanti edemez.”

“Ayrılığın sebebinin hiç bir değeri yok”

“Bu projeler için yola çıkarken en büyük riski, lider olarak ben aldım. Bu risk hala devam ediyor ancak bu riskin, sıkıntı kararlar gerektirdiği ortada. Bugün bir ayrılık oldu, sebebinin hiç bir ehemmiyeti yok.”

“Fatih hoca, bizim stratejilerimizi birinci divan konseyinde eleştirebilir”

“Fatih hoca, bizim stratejilerimizi birinci divan şurasında eleştirebilir yahut yorumlayabilir. Fatih hocanın, Galatasaray ortasındaki pozisyonu devam ediyor. Bunu da bu biçimde değerlendirmenizi rica ediyorum.”

“Hocamızla ilgili biroldukca sebep söylenebilir”

“Hocamızla ilgili biroldukca sebep söylenebilir. Bu sonucu karşılıklı aldık. Bundan daha sonra Galatasaray’ın geleceği için yapacaklarımız kıymetli.”