Uğurcan Çakır hakemle yaşadığı diyaloğu anlattı!

Tranduil

New member
16 Haz 2021
253
0
0
Uğurcan Çakır, nitekim Fenerbahçe’yi yenmek istediklerini belirterek, “Önder olmak istiyorduk. Bizim için kıymetli bir fırsattı, erken bir gol yedik. daha sonrasında oyunu dengeledik, kırımız karttan daha sonrada oyunun büsbütün hakimi bizdik. Çok memnunuz taraftarlarımıza armağan olsun. Çok âlâ desteklediler. Çok memnunuz grup halinde önder olduğumuz için galip geldiğimiz için fazlaca mutluyuz” sözlerini kullandı.
Yaşanan sakatlıklarla ilgili olarak ise Uğurcan Çakır, “İyi bir takımımız var. Oynayanlar kadar oynamayanlarda kıymetli. Herkese baht geliyor. Sakatlıklar oluyor fakat olmasın isteriz fakat oluyor. Onların yerine oynayan arkadaşlar ellerinden geleni yapacaktır. Düzgün bir takımımız var. Bu galibiyet bizi grup olma yolunda hızlandırdı.”
dedi

Galibiyet sonunda üçlü çektirmesiyle ilgili olarak ise başaralı kaleci, “Lider olmak fazlaca hoş fazlaca özel bir his. Taraftarlarımız bugün epey düzgündü. Onlara kolbastı oynayarak küçük bir armağan vermek istedik. Onlara armağan olsun” biçiminde konuştu.

Fenerbahçe kalecisi Altay ile arkadaşlığı ile ilgili sorulan soruya ise Uğurcan Çakır, “Altay benim arkadaşım. Ulusal ekipte rekabet halindeyiz ancak o benim arkadaşım. O oynadığı vakit ben onu desteklerim. Ben oynadığım vakit o beni takviyeler. Medyada çıkanları pek okumuyorum. Bugün rakiptik uğraş ettik fakat ulusal grupta arkadaşız. Ulusal ekip epeyce özel bir yer, kim oynarsa oynasın orda bulunmak bile hayli özel. Ülkemizin formasını giymekten çok gururluyum. Altay’da bence tıpkı biçimde bu biçimde düşünüyordur. Medyada okunanı pek bakmıyor. Altay ile de güzel bir arkadaşlığım var” tabirlerini kullandı.

“3 puanının kazanılması bundan daha sonraki süreçte ne manaya geliyor?” sorusuna ise Uğurcan Çakır, “Lider olmak fazlaca değerli. Bizim daha güzel kadro olma yolunda hızlandırıyor. Büyük maçta galip gelmek grup olmamızı biraz daha hızlandırıyor. Namağlup biçimde ilerliyoruz. Bu maçın mana kazanması için Göztepe maçını yenmemiz gerekiyor. Daha hayli erken 9. haftayı oynadık. Bir şeyleri söylemek için lakin her maçtan galip ayrılmak istiyoruz” dedi.

Hakem Ali Şansalan ile yaşadığı diyaloğu da anlatan Uğurcan Çakır, “Bence epey güzel bir maç yönetiyordu. Bence etkilenecek bir şey yok dedim. İzle şayet hakkımızsa biz hakkımız olanı istiyoruz. Hakkımız değilse aslına bakarsanız bize çalmasın. Benim derdim niyetim o, hakeme de o denli söylemiş oldum. daha sonra baktı sonucunı verdi” formunda konuştu.